Program Fakulty podnikohospodářské je podle Financial Times 14. nejlepší na světě

Magisterský program Master in International Management, který je v anglickém jazyce vyučován na Fakultě podnikohospodářské, se v aktuálním žebříčku „Financial Times Masters in Management 2021“ umístil na skvělém 14. místě. Jedná se tak o historicky nejlepší umístění programu v tomto žebříčku a postoupení o osm příček nahoru oproti loňskému roku. Navíc jde stejně jako v předchozích letech o nejlépe hodnocený program v regionu střední a východní Evropy.

První místo žebříčku obhájila švýcarská University of St. Gallen. Umístění na druhé pozici stejně tak dlouhodobě zaujímá HEC Paris, Francie. K velké změně ovšem došlo na třetí pozici, kam se z loňského 8. místa vyhoupla University College Dublin: Smurfit. Ve všech třech případech se jedná o univerzity, které jsou stejně jako VŠE členy CEMS aliance.

Klíčovými prvky magisterského programu Master in International Management (CEMS) jsou vysoká úroveň výuky, kdy je program neustále hodnocen a uzpůsobován požadavkům CEMS aliance, úzká spolupráce s vybranými firemními partnery, mezi které patří např. Hilti, Škoda Auto nebo Plzeňský Prazdroj, ale také výrazný zahraniční přesah, protože studenti programu musí povinně absolvovat zahraniční stáž a strávit jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Tu aktuálně tvoří 34 špičkových světových univerzit a téměř 70 firemních partnerů.

Hodnocenými kritérii byly v rámci žebříčku kariérní posun absolventů programu (včetně platových podmínek), diverzita dané školy (poměr žen mezi vyučujícími nebo podíl mezinárodních studentů), mezinárodní zkušenost a výzkum a v neposlední řadě doplňující kritéria jako počet zapsaných studentů nebo jejich podíl na stážích ve firmách.

Celý žebříček je k dispozici zde.

Program Fakulty podnikohospodářské je podle Financial Times 14. nejlepší na světě