Program MIM CEMS se v žebříčku Financial Times Masters in Management 2022 umístil na 25. příčce

VŠE v Praze se pyšní jedním z celosvětově nejlepších byznysových oborů. Magisterský program Master in International Management/CEMS, který je v anglickém jazyce vyučován na Fakultě podnikohospodářské, se v každoročně aktualizovaném žebříčku Financial Times Masters in Management 2022 umístil na 25. místě.

První místo žebříčku tradičně obhájila švýcarská University of St. Gallen. Umístění na druhé pozici stejně tak dlouhodobě zaujímá HEC Paris, Francie. Ke změně ovšem došlo na třetí pozici, kam se z loňského 5. místa posunula Rotterdam School of Management.

Ve všech třech případech se jedná o univerzity, které jsou stejně jako VŠE členy CEMS aliance.

Financial Times vyhodnocuje kvalitu programů na základě celé řady kritérií. Mezi nejdůležitější patří kariérní posun absolventů programu (včetně platových podmínek), diverzita dané školy (poměr žen mezi vyučujícími a studenty nebo podíl mezinárodních studentů), mezinárodní zkušenost a v neposlední řadě doplňující kritéria jako počet zapsaných studentů, jejich podíl na stážích ve firmách nebo zpětná vazba absolventů.

Toto umístění je především důkazem toho, že pokud studenti hledají kvalitní mezinárodní manažerské vzdělání, které obstojí v kontextu celosvětové konkurence, Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) je pro ně skvělou volbou. Program Master in International Management/CEMS totiž v kvalitě mnohonásobně předčí mnohé na západě, kam míří mnoho talentovaných Čechů a Češek. Studium je v angličtině a jeho povinnou součástí je zahraniční stáž a jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Absolventi programu se tak běžně uplatňují v zahraničních firmách a tři roky po dokončení studia si v průměru vydělají více než 150 000 korun měsíčně.

Klíčové prvky magisterského programu MIM (CEMS)

Čím CEMS skutečně vyniká, jsou vysoká úroveň výuky, kdy je program neustále hodnocen a uzpůsobován požadavkům CEMS aliance, úzká spolupráce s vybranými firemními partnery, mezi které patří např. Hilti, Škoda Auto nebo Plzeňský Prazdroj. Dále je to také výrazný zahraniční přesah, protože studenti programu, který je celý v angličtině, musí povinně absolvovat zahraniční stáž a strávit jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Tu aktuálně tvoří 34 špičkových světových univerzit a téměř 70 firemních partnerů.

Celý žebříček je k dispozici zde.