Studenti VS Logistika na exkurzi v Kauflandu a PPL

Studenti vedlejší specializace Logistika – mezinárodní přeprava a zasílatelství, kterou garantuje Katedra logistiky FPH, vyrazili v poslední době hned na dvě exkurze, a to do distribučního centra společnosti Kaufland a do nového HUBu společnosti PPL.

V rámci exkurze v Kauflandu měli studenti možnost vidět nejmodernější technologie v praxi se zasvěceným komentářem ředitele distribučního centra Tomáše Ševčíka, který v průběhu exkurze odpovídal studentům na řadu dotazů. Studenti na vlastní oči viděli, jak se optimalizují procesy za pomoci aktivních i pasivních prvků. Patří sem například speciální typy palet, ale na pomyslném vrcholu se drží mimo jiné automatizované regálové zakladače, které dokážou s nepatrnou chybovostí a vysokou rychlostí doplňovat zásoby mezi jednotlivými segmenty distribučního centra.

Více o exkurzi si můžete přečíst v článku v odborném magazínu Logistika týdeníku Ekonom zde.

Na „noční“ exkurzi do HUBu společnosti PPL v Hradci Králové studenti zjistili, jak funguje jeden z nejvýznamnějších dopravců balíkových zásilek (tzv. KEB operátorů). Studenty byla hodnocena především rychlost třídění, jeho organizace a spolehlivé provádění. Průvodcem po areálu byl studentům Petr Horák, který se také spolu s Markem Slaným a Kamilou Kuchárovou z centrály společnosti podílel na organizaci této akce. Zároveň se ujal i krátkého představení společnosti, problematiky KEB služeb včetně jejich technického zabezpečení a samo sebou i popisu samotného provozu HUBu.

Více o exkurzi si můžete přečíst v Dopravních novinách zde.

Děkujeme našim firemním partnerům společnostem Kauflandu a PPL za spolupráci a možnost nahlédnout do zákulisí distribučního centra a nového HUBu.

Studenti VS Logistika na exkurzi v Kauflandu a PPL