Úspěch programu aliance CEMS v QS Global Master in Management Ranking 2023

Společnost QS již přes 25 let hodnotí nejlepší univerzity světa a i letos publikovala žebříčky navazujících magisterských programů Business Masters Ranking 2023 pro oblast managementu. Úspěch zaznamenal prestižní navazující magisterský program aliance CEMS, když z celkových 176 programů obsadil 12. příčku. Celosvětově se tak umístil v top 7 % Masters in Management programů a oproti loňskému výsledku si polepšil o 3 příčky.

Program je také vyučován v anglickém jazyce na Fakultě podnikohospodářské a je určen převážně studentům se zájmem o mezinárodní podnikatelské prostředí s mimořádnými studijními výsledky. Fakulta podnikohospodářská se pak v žebříčku umístila v kategorii 100+. Celkem je přitom hodnoceno pouze 176 škol z celého světa. Na prvních 10 příčkách se umístily převážně univerzity ze západní Evropy, konkrétně na prvním místě HEC Paris, na druhém ESSEC Business School a na třetím pak London Business School.

QS hodnotí pět základních kritériíemployability (zájem zaměstnavatelů o absolventy), alumni outcomes (úspěšnost absolventů), value for money (návratnost investice vložené do vzdělání), thought leadership (odborná autorita) a diversity (diverzita ve složení studentů a učitelů). Právě v hodnocení kategorií employability a value for money se program CEMS pohyboval v top 8 %, dobře si vedl i v kategoriích thought leadership, alumni outcomes a diversity. To ostatně potvrzují i nejnovější oficiální statistiky programu, které udávají, že 96 % stávajících CEMS absolventů je buď zaměstnaných nebo pokračuje ve studiu, s tím, že 75 % z nich pracuje v nadnárodních společnostech.

Celý žebříček QS je k dispozici zde.

Klíčové prvky magisterského programu MIM (CEMS) na VŠE

Čím CEMS skutečně vyniká, jsou vysoká úroveň výuky, kdy je program neustále hodnocen a uzpůsobován požadavkům CEMS aliance, úzká spolupráce s vybranými firemními partnery, mezi které patří např. Hilti, Škoda Auto nebo Plzeňský Prazdroj. Dále je to také výrazný zahraniční přesah, protože studenti programu, který je celý v angličtině, povinně absolvují zahraniční stáž a musí strávit jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Tu aktuálně tvoří 34 špičkových světových univerzit a téměř 70 firemních partnerů.

Přijímací řízení do programu CEMS/MIM Programme na VŠE se skládá ze dvou náborů, přičemž vybraní studenti se zúčastní online assessment centra.

1st Intake: Uzávěrka přihlášek u prvního náboru je 28. 2. 2023.
2nd Intake: Uzávěrka druhého náboru je 30. 4. 2023.

Před těmito termíny musí studenti odevzdat požadované dokumenty.

Úspěch programu aliance CEMS v QS Global Master in Management Ranking 2023