V těchto dnech na VŠE probíhá CEMS Peer Review

Ve dnech 24. až 26. března 2021 probíhá Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) tzv. CEMS Peer Review, neboli hodnotící proces programu CEMS vyučovaného právě na VŠE. Událost, která běžně probíhá formou návštěvy hodnotícího týmu přímo na dané univerzitě, musela být letos kvůli epidemiologické situaci přenesena plně online.

CEMS je globální strategická aliance špičkových byznysových škol a nadnárodních společností zaměřená na vzdělávání a přípravu budoucích generací mezinárodních obchodních lídrů. CEMS sdružuje 34 akademických institucí světové úrovně a spolupracuje s téměř 70 firemními partnery. Cílem této aliance je nabídnout studentům jedinečnou kombinaci vysoce kvalitního vzdělání a profesionální zkušenosti z nadnárodního korporátního prostředí.

Peer Review je prováděna za účelem zhodnotit program CEMS na dané univerzitě a poskytnout zpětnou vazbu pro možná zlepšení. Je to také jeden z klíčových nástrojů určených k zachování vysoké kvality a akademické excelence, protože program je tímto procesem vzájemně srovnáván s dalšími členy CEMS aliance. Hodnocení probíhá zhruba jednou za pět let na každé členské univerzitě CEMS aliance.

Členy týmu Peer Review ustanoveného pro VŠE jsou:

•  Philippe Gregoire, profesor financí, proděkan a akademický ředitel CEMS na Louvain School of Management,
  •  Joseph Salvacruz, profesor obchodní praxe a akademický ředitel na HKUST Business School,
  •  a Nicole de Fontaines, generální tajemnice CEMS Global Alliance.

Během online návštěvy se hodnotící komise potká se zástupci všech stran podílejících se na výuce a implementaci programu CEMS na VŠE. Prvního a zároveň uvítacího setkání se zúčastnili rektorka VŠE, která je také členem Strategické rady CEMS, prof. Hana Machková, prorektor pro mezinárodní vztahy a člen valné hromady CEMS prof. Jiří Hnilica a akademický ředitel CEMS VŠE a místopředseda akademického výboru CEMS Dr. Ladislav Tyll. Ti komisi představili obecné aspekty programu a jeho historii na univerzitě. Po tomto zasedání následovala část věnovaná kurikulu CEMS na VŠE. Poslední setkání dne je určeno individuálním rozhovorům s vyučujícími.

Druhý den bude věnován informacím o tom, jak probíhá výběr studentů, marketingu programu a vztahům s firemními partnery. Poslední den je opět vyhrazen pro individuální rozhovory, tentokrát s absolventy programu CEMS na VŠE, současnými studenty a zástupci studentského spolku CEMS Club Prague.

Pevně věříme, že hodnotící komise si čas strávený na naší univerzitě užije, i když pouze virtuálně, a že toto setkání poslouží jako půda pro sdílení mnoha inovativních nápadů i osvědčených postupů.

V těchto dnech na VŠE probíhá CEMS Peer Review