Váháte, jakou si vybrat Vedlejší specializaci? Přihlaste se včas /do 19. 8./

19. srpna
2019

V rámci navazujícího magisterského studia se setkáte se specifickou, avšak povinnou součástí vzdělání studenta VŠE a to s Vedlejší specializací (VS) jinak také Vedlejškou. Jejím smyslem je rozšířit vaše znalosti a kvalifikaci nad rámec studia hlavního oboru. Obrovskou výhodou je, že si můžete vybírat z nabídky VS napříč pražskými fakultami, která představuje více než 50 různorodých oblastí.

Na začátku je dobré zvážit, jaký pro vás má nebo může mít vybraná Vedlejška přínos. Přihlásit se můžete až na 3 Vedlejšky, ale přiřazena vám bude jen jedna, záleží na volné kapacitě a výběrových kritériích (někdy je vyžadován motivační dopis nebo CV). Počet předmětů pak může být rozdílný, většinou se pohybuje v rozmezí 5-7 předmětů, přičemž jejich celková hodnota v kreditech odpovídá vždy 30 ECTS.

Jak si studium VS rozvrhnete je na vás, pokud předměty nebudou vyžadovat návaznost, zvládnete ji vystudovat i za jeden semestr. Ke zdárnému zakončení je potřeba složit soubornou zkoušku, na kterou se přihlašujete poté, co máte odstudovány všechny předměty VS. Pokud byste chtěli v rámci Vedlejší specializace zpracovat i diplomovou práci, můžete, ale pouze tehdy, spadá-li příslušná VS pod fakultu vašeho hlavního oboru.

Díky VS se nejeden student vyprofiloval na odborníka v Logistice nebo Brand Manažera, přesto, že jeho hlavní obor se zabýval zcela jinou oblastí. Pokud nejste plně rozhodnutí, ptejte se spolužáků nebo přímo garantů VS a sledujte nás na facebooku, kam přidáváme videa, infografiky a další tipy právě ohledně Vedlejšek a to těch našich na FPH.

Více o VS a nabídce na FPH:

Vedlejší specializace