VŠE obsadila 60. místo v žebříčku Financial Times European Business Schools 2018

Financial Times dnes zveřejnily pořadí 95 nejlepších evropských byznys škol. VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou se v žebříčku umístila na 60. místě, což je oproti loňskému umístění na 86. místě vynikající zlepšení.

Hodnocené faktory žebříčku „Financial Times European Business Schools 2018“ vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními kritérii jsou kvalita magisterského studia, MBA a exekutivního vzdělávání, dynamika a plat absolventů, kvalifikační struktura akademických pracovníků či počet hostujících pedagogů ze zahraničí.

První místo v žebříčku obsadila britská London Business School, druhé pak francouzská HEC Paris, přičemž obě univerzity se objevují pravidelně na těchto pozicích.

Letošní žebříček Financial Times je k dispozici zde

Loňský žebříček je dostupný zde