VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou je podle Financial Times 50. nejlepší evropská škola

Financial Times dnes zveřejnily pořadí 90 nejlepších evropských byznys škol. VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou se v žebříčku umístila na 50. místě. Oproti loňskému roku tak svou pozici opět posílila. V roce 2019 se umístila 55. a v roce 2018 dokonce 60.

Ze zemí střední a východní Evropy se před VŠE umístila pouze polská Kozminski University, a to na 45. místě. První místo v žebříčku obsadila po druhé za sebou prestižní francouzská univerzita HEC Paris, která je stejně jako VŠE jedním z 33 členů CEMS Aliance.

Hodnocené faktory žebříčku „Financial Times European Business Schools 2020“ vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Za VŠE tyto údaje poskytuje Fakulta podnikohospodářská.

Jedná se už o 17. ročník tohoto žebříčku, který hodnotí především kvalitu studia a šíři nabízených programů. Žebříček je zároveň sestavován na základě umístění školy v dalších hodnoceních Financial Times z téhož roku: MBA, Executive MBA, Masters in Management (MiM) a dva žebříčky neakademických exekutivních vzdělávacích programů.

Letošní žebříček Financial Times je k dispozici zde.

Loňský žebříček je dostupný zde.