VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou je podle Financial Times 55. nejlepší evropská škola

Financial Times dnes zveřejnily pořadí 95 nejlepších evropských byznys škol. VŠE reprezentovaná Fakultou podnikohospodářskou (FPH) se v žebříčku umístila na 55. místě. Konečné umístění školy přitom závisí na jejích výsledcích napříč pěti hlavními žebříčky zveřejněnými Financial Times v roce 2021 a 2020: MBA, Executive MBA, Masters in Management (MiM) a dvěma žebříčky neakademických exekutivních vzdělávacích programů.

Na celkovou pozici VŠE má tak vliv především obrovský úspěch FPH v žebříčku Masters in Management 2021, kde anglický program Master in International Management/CEMS obsadil skvělé 14. místo. Mezi další hodnocená kritéria pak spadá rovněž diverzita učitelského sboru, včetně podílu žen a jeho mezinárodního složení.

Ze zemí střední a východní Evropy se před VŠE umístila pouze polská Kozminski University, a to na 54. místě. První místo v žebříčku obsadila už po třetí za sebou prestižní francouzská univerzita HEC Paris, která je stejně jako VŠE jedním z 34 členů CEMS Aliance.

Jedná se už o 18. ročník tohoto žebříčku, který hodnotí především kvalitu studia a šíři nabízených programů. Větší důraz je přitom kladen právě na kvalitu, aby školy, které nabízejí vysoce kvalitní vzdělání, ale nedisponují všemi hodnocenými kategoriemi studijních programů, mohly v žebříčku stále dosahovat dobrých výsledků.

Letošní žebříček Financial Times je k dispozici zde.

Loňský žebříček je dostupný zde.