Absolvent CEMS Jiří Trumpeš v podcastu „Kam pak?“

„Program CEMS mi otevřel oči v tom, jak může byznysová kariéra být zajímavá, že může být extrémně kreativní, zároveň je to i analytické, když pracujete s čísly,“ říká v podcastu „Kam pak?“ Jiří Trumpeš, absolvent programu Master in International Management/ CEMS, který je nyní konzultantem v McKinsey.

„Ten CEMS je specifický ve dvou věcech, jedna je to, že je to program vyučovaný na 30 dobrých univerzitách na světě. Taková mezinárodní spolupráce škol, které spolu postavily konkrétní curriculum. A ty si vlastně volíš dvě až tři školy, na kterých tím curriculem projdeš. Ta globální komunita, to je jedna výjimečná věc na tom, pak jsou i společné promoce, takže vlastně mám globální kamarády, kteří se točí takto po světě a udržují kontakt. Druhá výjimečná věc, která mi extrémně pomohla i v práci, je to, jak je CEMS propojený s firmami. Opravdu tam jsou vlastně „corporate partners“, což jsou obrovské firmy typu Google, McKinsey, Facebook, Škodovka… takových firem je X a ty poskytují semináře, workshopy, a dokonce i vyučují největší předmět. Největší předmět je „business project“, kdy víceméně pracuješ půl roku s  jedním z těch korporátních partnerů a řešíš nějaký konkrétní problém, takže to propojení potom pokračovat v těch firmách pracovně je výborné.“

Jirka je ale také kytaristou kapely Other Way, milovníkem lanovek a třetím nejchytřejším Čechem (alespoň dle výsledků vědomostního pořadu🙂).

V podcastu vám Jirka kromě studia CEMS přiblíží i výhody a nevýhody vrcholového consulting a nastíní, jak sladit profesní život s hraním v kapele.

Podcast „Kam pak?“ je dostupný na:

Absolvent CEMS Jiří Trumpeš v podcastu "Kam pak?"