Článek „Peníze nejsou vše. Proč někteří kvalifikovaní pracovníci upřednostňují udržitelnost před vyšším platem?“ od Ivana Balogha v Ekonews

Dali byste přednost pozici ve firmě, která si za cíl klade i prospěch planety a společnosti, anebo byste raději pracovali pro firmu, která sice výrazně škodí svému okolí, ale nabízí dvojnásobný plat?

Během svého působení na Fakultě podnikohospodářské VŠE se u mnoha studentů setkávám s názorem, že by v některých odvětvích nepracovali za žádných okolností. Typickým příkladem je hazard, těžba a zpracování ropy, tabákové firmy nebo zbrojní průmysl. A to i když se u posledního jmenovaného odvětví v poslední době ukázalo, jak důležitý je zbrojní průmysl pro obranu svobodného světa,“ píše ve svém článku pro Ekonews Ivan Balogh, doktorand na Katedře strategie.

O tom, že ESG faktory – tedy přístup firem k životnímu prostředí, společenské odpovědnosti a řízení podniku – jsou pro stále početnější skupinu uchazečů o zaměstnání důležitým faktorem při rozhodování, jestli do společnosti nastoupí, nebo ne, si můžete přečíst zde.

Článek "Peníze nejsou vše. Proč někteří kvalifikovaní pracovníci upřednostňují udržitelnost před vyšším platem?" od Ivana Balogha v Ekonews