Daria Hvížďalová a Matěj Kapošváry, absolventi FPH, v žebříčku Forbes 30 pod 30 2023

Forbes představil desátý ročník výběru mimořádných českých talentů ze světa byznysu, startupů, vědy, sportu i umění. V žebříčku 30 pod 30 se v letošním roce umístili hned dva absolventi FPH.

Daria Hvížďalová

CEO, 42 Prague
absolventka programu Master in International Management/ CEMS

Měníme vzdělávání, abyste vy mohli změnit svět. Pod tímhle heslem řídí Daria Hvížďalová bezplatnou školu pro vývojáře 42 Prague, která svým unikátním výukovým programem boří bariéry pro vstup do světa IT. Vzdělávací institut spadá do mezinárodní sítě École 42, jeho hlavním partnerem v Česku je Škoda Auto a v příštích pěti letech má studium absolvovat až 450 budoucích programátorů. Daria Hvížďalová učí také na European School of Business and Management. Je expertkou na umělou inteligenci a několik let působila ve firmě GoodAI. V rámci rodinného strojírenského holdingu JHV založila poradenskou firmu JHV Solutions a technologický spin-off Mainware. Studovala sinologii, mezinárodní management a IT.

Matěj Kapošváry

Matěj Kapošváry

CEO, Shopsys
absolvent programu Management

Za úspěšné online prodeje mu vděčí firmy jako Sconto, Tescoma či Mountfield. Vede ostravskou firmu Shopsys, která vytváří e-shopy pro největší hráče na trhu. Jako CEO drží otěže stomilionového byznysu a řídí tým 70 lidí. Už na ČVUT se stal viceprezidentem studentské organizace JA Alumni Europe s více než 10 tisíci členy a spoluzakladatelem e-commerce konference ShopCamp. Díky tomu si ho v jeho 21 letech všiml majitel Shopsysu Petr Svoboda a nabídl mu práci marketingového specialisty. Z té se vypracoval na marketingového ředitele a následně CEO. Založil také oceňovaný magazín EXEC, jehož prostřednictvím se snaží vzdělávat e-commerce komunitu.

Foto: Anna Kovacic pro Forbes