FPH Success: Během studií řešil otázku bydlení, učinil z toho své podnikání

Michal Rambousek je absolvent vedlejší specializace Podnikání vyučované na Fakultě podnikohospodářské. Pro rubriku FPH Success se nám rozhodl představit své vlastní podnikání, které nastartoval už během studia VŠE:

„Do Prahy jsem se přistěhoval z Třebíče kvůli studiu na VŠE. S kamarády ze střední jsem si našel byt poblíž školy, kam jsem se nastěhoval. Kamarádi postupně odešli a já za ně nacházel náhradu do spolubydlení. Postupně jsem pro majitele začal hledat nájemníky i do jeho ostatních bytů, a tak jsem se vlastně dostal ke svému nynějšímu podnikání. V roce 2015 jsem při bakalářském studiu založil svou první firmu Pronajmupokoj, s.r.o., díky které jsem získal bohaté zkušenosti z realitního sektoru a podnikání. Během roku 2017 jsme už měli obrat přes 2,5 milionu korun a několik desítek bytů ve správě.

Nabitý zkušenostmi jsem v půli roku 2017 založil novou společnost Tvůjsprávce.cz. Podstatu naší služby vystihuje náš slogan, a to: “Pronájem bez starostí”. Od majitele si pronajmeme jeho byt v Praze a jejím blízkém okolí a dále ho dlouhodobě podnajímáme – stáváme se tak nájemníkem. Majitelům nemovitostí tím odstraníme starosti spojené s nezaplaceným nájmem, neobsazením a poničením bytu. Veškerá rizika tak bereme na sebe a majitelé si užívají garantované nájemné bez starostí.

Rozdíl oproti realitním agenturám a jiným správním společnostem je v tom, že naši klienti (majitelé nemovitostí) se již nemusí vůbec starat o pronájem svých nemovitostí. My ho realizujeme kompletně za ně a jim chodí každý měsíc na účet garantované nájemné. Aktuálně se staráme o nemovitosti v řádu nižších stovek. Tržby za rok 2018 dosáhly skoro 6 milionů korun a exponenciálně rosteme. Stejnou rychlostí roste také náš tým, kdy za dobu 6 měsíců jsme se rozrostli ze 3 osob na současných 15.

Co se týká novinek, právě dokončujeme projekt, jehož výsledkem je aplikace umožňující majiteli vyhodnotit rizikovost a vhodnost nájemníka pro jeho byt. Máme také ambice nezůstat jen na trhu v ČR, ale podívat se také do zahraničí již tomto roce.“