FPH Success: Budoucnost úložišť s přičiněním studenta FPH

Náš student Vojta je významnou součástí startupu Blocks. Přečtěte si rozhovor o firmě, o něm a o studiu na FPH.

Pověz něco o sobě.

Jsem student prvního ročníku magisterského oboru Management na FPH, součást core-týmu mladé společnosti Blocks, což je pro mě projekt, který má opravdu smysl a zároveň i velká srdcovka. Jelikož jsme prozatím malý tým, vymezení rolí členů je široké. Na starosti mám finance, marketing, právní záležitosti, ale v rámci týmu se vzájemně skvěle doplňujeme i napříč dalšími činnostmi.

Představ Blocks blíže.

Blocks je progresivní PropTech (property technology) startup, který vytváří chytrá úložiště určená primárně do firem. Co to znamená? Ve skříňkách Blocks si pohodlně vyzvednete objednávku z jakéhokoli e-shopu přímo ve vaší budově. To ale není vše. Sestava nabízí i další benefity, např. vyzvednutí nákupu z Rohlík.cz, předání dokumentů kolegovi, nebo využití služby čistírny oděvů. Náš produkt je technologicky navržen tak, aby se mohl v průběhu času neustále zdokonalovat a nabízet svým zákazníkům nové služby a funkce díky pravidelným aktualizacím. To dokážeme díky našemu unikátnímu software, který je zároveň připraven být součástí rozsáhlého ekosystému. Myslíme na budoucnost, kdy pomocí jediné aplikace budeme vyzvedávat objednávky v celé síti chytrých lockerů, a zároveň se pomocí ní dostaneme do budovy, zarezervujeme místnost či parkovací místo.

Kde Blocks můžeme najít?

Pro lidi z VŠE jsou nejbližší Blocks hned přes ulici v nové budově Deloitte. Takže věřím, že část studentů FPH se s nimi již setkala. Po Praze je však možné naleznout Blocks sestav více, např. v budovách BB Centra nebo Coral Office Parku v Nových Butovicích. Kromě větších klientů z řad bank a operátorů reflektujeme zájem také od menších progresivních firem jako je např. SilentLab nebo z retailových řetězců. Věříme, že v příštím roce již budeme v povědomí široké veřejnosti.

Jak prozatím hodnotíš studium VŠE?

Musím říct, že VŠE, zejména pak FPH, u které vnímám snahu o progresivitu, mám rád. Škola mi dala skvělý teoretický základ v podstatě ve všech potřebných sférách v byznysu. Samozřejmě stále toho na škole mám ještě hodně před sebou, kdy se chystám na vedlejšku podnikání, která věřím, že zvrátí drobné výhrady, které prozatím mám. Mírně mi chybí více propojení do reálného byznys života.