FPH Success: David Gregor založil při studiu už dvě sportovní značky

David Gregor je studentem prvního ročníku magisterského studia na Fakultě podnikohospodářské a je zakladatelem a majitelem dvou malých poněkud různých podniků, které však spojuje to, že jsou zaměřeny na sport.

Co je Bumper Balls?

Bumper Balls je firma, která se zabývá organizací sportovních akcí, teambuildingů a dalších eventů se sportem Zorbing Fotbal.

Podnětem k začátku podnikání u mě byla inspirace ve videu na internetu. Po prvotním nápadu uběhl téměř rok, ve kterém jsem oslavil osmnácté narozeniny a měsíc po nich jsem si založil živnost.

V současné době jsme druhá největší firma s tímto sportem v České republice a doufám, že se nám bude ještě dlouho dařit tak jako doposud.

Jak začal TrickPad?

Nápad na TrickPad jsem získal stejně jako na Bumper Balls zhlédnutím videa ze zahraničí na internetu. Po koupi prototypu jsem usoudil, že jeho kvalita není dostatečná, a proto jsem nápad na téměř dva roky pohřbil. Po dvou letech ale situace na trhu byla úplně jiná, a tak jsme se s partnerkami Káťou Nárožnou a Leou Ballovou rozhodli nápad zrealizovat.

Jelikož jsme firmu zakládali v dubnu 2018, zažili jsme si tyto Vánoce první větší nápor zákazníků. První problémy se skladovými zásobami, cashflow, dodavateli a krizové situace. S TrickPadem ale máme pro letošní rok veliké plány, kterých se nemohu dočkat.

Co plánuji do budoucna?

V říjnu letošního roku jsem si uvědomil, že i když mě Bumper Balls živí, už mi to nepřináší takovou radost jako na začátku a podnikání tohoto typu není příliš kam rozvíjet. Rozhodl jsem se tedy práci přenechat jednomu z mých bývalých brigádníků a starat se pouze o marketing a pár dalších ne příliš náročných činností. Na tomto „předávání firmy“ v současné době teprve pracujeme, takže sám uvidím, jak vše dopadne.

Do budoucna se chci tedy věnovat především TrickPadu, se kterým bude stále více práce, a případně dalším zajímavým projektům, které se objeví.