Nový magisterský kurz v angličtině Sociální podnikání: inovace a společenský dopad

Od letního semestru 2021 je otevřen nový kurz v angličtině pro magisterské studenty: 3PO643 / 3PO644 Sociální podnikání: inovace a společenský dopad.

Tento kurz je zaměřen na rozvoj podnikatelských týmů, které přinesou svůj vklad ve formě podnikatelských záměrů škálovatelných sociálních firem. Předmět je přizpůsoben potřebám studentů s vnitřní motivací ke společenským změnám. Na začátku semestru studenti vytvoří inovační skupiny, které předmět provede cestou od identifikace potřebných sociálních změn, přes nápady na produkty a jejich rozvoj, až k finálnímu odprezentování investorům. Na své cestě pochopí studenti uživatele, navrhnou škálovatelná řešení, budou měřit dopad a připraví finanční model ke zhodnocení udržitelnosti záměru. Předmět bude zakončen prezentací pozvaným sociálním investorům. Po dokončení kurzu budou studenti připraveni podepsat smlouvu s investory a měnit svět.