Podle Influencer monitoru je nejznámějším českým influencerem stále Kovy

Mezi nejoblíbenější české influencery i nadále patří Kovy, Leoš Mareš a Nikol Leitgeb, dříve Štíbrová. Ukazuje to Influencer monitor Centra marketingového výzkumu a tržních analýz Fakulty podnikohospodářské VŠE.

Pokud je sledována spontánní výbavnost bez ohledu na pořadí, pak jsou nejznámějšími českými influencery Kovy, Leoš Mareš, Nikol Leitgeb, Kazma, Anna Šulcová, Petr Mára nebo Jirka Král. „Zajímavými osobnostmi jsou z tohoto hlediska TMBK a Sugar Denny, jejichž známost v průběhu roku 2022 významně vzrostla. Dlouhodobě také roste známost Petra Máry nebo Adama Kajumi, který je nejoblíbenějším influencerem na sociální síti TikTok. V posledních vlnách šetření naopak klesalo spontánního vybavení u Leoše Mareše,“ říká docent Radek Tahal, autor Influencer monitoru, který působí na Katedře marketingu FPH.

Podrobnosti o výsledcích Influencer Monitoru si můžete přečíst hned v několika článcích na:


Influencer monitor je výzkum realizovaný Centrem marketingového výzkumu a tržních analýz FPH VŠE. S půlroční periodicitou přináší výsledky o využívání sociálních sítí mladými lidmi a zejména o popularitě osobností internetu, tzv. influencerech. Jedná se o reprezentativní výzkumné šetření na cílové skupině mladých lidí ve věku 15-34 let. Dosud proběhlo již 7. vln tohoto periodického výzkumu.

Podle Influencer monitoru je nejznámějším českým influencerem stále Kovy