Rozhovor s Ladislavem Tyllem na webu týdeníku Ekonom

Při příležitosti umístění programu Master in International Management/ CEMS na 25. místě v žebříčku nejlepších byznysových studijních programů sestavovaném deníkem Financial Times poskytl doc. Ladislav Tyll rozhovor pro týdeník Ekonom. Rozpovídal se v něm o zapojení firem do výuky, mezerách, které tato spolupráce v současnosti má, a o zapojení firem v rámci programu CEMS.

„Dělali jsme třeba pro Škodovku analýzu nástrojů na mikrolearning. Studenti museli analyzovat několikaminutová výuková videa. Testovali, co se zaměstnancům líbí nebo jaké mají nedostatky, včetně návrhu řešení, které mělo být nejen technické, ale i obsahové. Nebo firma DAKO, která dělá brzdové systémy do lokomotiv a vagonů, přišla s dotazem, jestli by bylo možné některý z komponentů nebo část softwarového řešení nakupovat v zahraničí. A protože disponujeme v rámci programu silou zahraničních studentů, kterou umíme smíchat s Čechy, tak v tomto případě jsem dělali analýzu poskytovatelů zmíněných služeb v Indii. V týmu jsme měli Inda a studenti kontaktovali tamní firmy a zjišťovali, zda by byly ochotné dodávat nebo jestli splňují certifikace. Pak firmě předali seznam těch, které by měla kontaktovat,“ přibližuje spolupráci s firmami v rámci programu CEMS Ladislav Tyll.

Celý rozhovor je dostupný zde.

Rozhovor s Ladislavem Tyllem na webu týdeníku Ekonom