Sbírka oblečení „CEMS Clothes Donation“

22. října
26. října
2018

CEMS Club Prague, studentský spolek složený ze studentů oboru CEMS MIM na Fakultě podnikohospodářské, připravuje pro všechny studenty sbírku obnošeného textilu a bot. Sbírka bude probíhat v týdnu od 22. do 26. října, kdy bude ve škole umístěný kontejner, do kterého bude možné darovat oblečení kdykoliv během týdne.

Samotná sbírka probíhá ve spolupráci s českou pobočkou Armády spásy. Tato organizace se již dlouhodobě snaží pomoci lidem, kteří si sami například nemohou dovolit nové oblečení, a to jak pro sebe, tak pro své děti. Vybrané oblečení poté většinou najde uplatnění v azylových domech pro matky s dětmi či komunitních centrech pro rodiny s dětmi. Jakýkoliv typ oblečení je tedy vítán, jedinou podmínkou je, aby bylo čisté a funkční. Pokud tedy máte doma i zimní oblečení, které vy či vaši příbuzní již nenosíte, nebo vám neladí ke zbytku šatníku, nebojte se ho darovat, jelikož chladné zimní měsíce se blíží.

Celá akce je organizována v rámci iniciativy CEMS Global Responsibility Week (GRW), která je každoročně pořádaná na všech partnerských univerzitách. Cílem tohoto týdne je upozornit na problémy a výzvy, kterým jako společnostem čelíme či můžeme čelit v blízké budoucnosti, a vytvořit ze světa udržitelnější, tolerantnější a otevřenější místo, ve kterém bude pro všechny radost žít.

Jedním z témat, na která se pražský CEMS Club v tomto semestru zaměřuje, je problematika tzv. Fast fashion, jelikož procento oblečení, které každoročně končí na skládkách bez možnosti dalšího využití je rok od roku vyšší. I tato sbírka je tedy cestou, jak na toto téma upozornit.

Kdy: Pondělí 22. října až pátek 26. října
Kde: Kontejner na chodbě u šatny v Italské budově (areál Žižkov)
Typ oblečení: Jakékoliv oblečení je vítáno, jediné dvě podmínky jsou, že oblečení bude čisté a funkční
Pořádá: CEMS Club Prague

Více informací na https://www.facebook.com/events/259992101324069/?active_tab=about a https://cemsmim.vse.cz/news/cems-clothes-donation/.