Soutěž Okem prstenu

Studenti programu Arts management uspořádali ve spolupráci s Muzeem města Prahy soutěž o nejlepší umělecké dílo inspirované domem U Zlatého prstenu. Soutěž vznikla jako studentský projekt, který si klade za cíl animovat jedinečné kulturní dědictví domu. Do soutěže o umělecké ztvárnění inspirované domem U Zlatého prstenu se mohl zapojit každý a soutěžící nebyli omezeni výtvarnou technikou.

Odborná porota ve složení Jan Rousek (režisér, kurátor), Michaela Kádnerová (historička umění, publicistka, kurátorka), Iva Vachková (zástupkyně Muzea města Prahy, vedoucí lektorského oddělení) a Zuzana Strnadová (ředitelka Muzea města Prahy) rozhodla o vítězi v sobotu 15.  května 2021.

Na vyhlášení vítězů soutěže se můžete podívat níže.

Všechna soutěžní díla jsou vystavena v domě U Zlatého prstenu a také formou webové výstavy na stránkách Muzea města Prahy. Díla budou v muzeu k vidění až do podzimu.

Dům U Zlatého prstenu, který se stal hlavní inspirací celé soutěže, se nachází v Týnské uličce a je pojmenován podle svého domovního znamení. Prsten, jako symbol kruhu, představuje ochranu před zlými silami. Pověst vypráví, že tento prsten má nadpřirozenou moc, jelikož patřil jednomu ze staroměstských strašidel. Strašidlo jednou v noci prsten ztratilo a pověrčivý majitel domu, který ho našel, si ho pověsil nad dveře.

Od 18. května je možné hlasování v kategorii nejlepší soutěžní dílo inspirované domem U Zlatého prstenu na INSTAGRAMU. Hlasovat může každý na IG  pomocí „like“ a to u libovolného počtu děl. Brány hlasování se uzavřou v neděli 30. května přesně v 23:59.

Soutěž Okem prstenu