Studentský projekt MAPAMÁTKY vám poradí, kam na procházku

Další z projektů, který studenti Arts managementu vytvořili v rámci předmětů Projektový management v umělecké sféře a Animace kulturního dědictví, jsou MAPAMÁTKY.

MAPAMÁTKY mapují památky v Praze a mají za cíl oživovat pražské architektonické dědictví. Webová stránka funguje od začátku prosince a nabízí zatím 4 trasy po Praze. Do budoucna je v plánu přidávat další trasy a poskytnout lidem příležitost objevovat stále více zajímavých míst a domů.

Ke správné orientaci slouží zanesené body na mapě, které zmíněné trasy dohromady vytvářejí. Absolvováním procházky se návštěvníci dozví něco o mapovaných budovách, ale i jejich konkrétní tématice, kterou může být brutalismus, čeští spisovatelé, film nebo problematika prázdných domů.

„Chtěli bychom, aby architektura v Praze byla lidem prezentována v souvislostech a aby jim bylo umožněno najít její krásu. Proto mají jednotlivé trasy různá témata, aby si mohl každý najít to svoje,“ říká autorka projektu Marie Zákostelecká.