Vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace

O čem vedlejší specializace Podnikání – startupy a inovace je?

Tato vedlejší specializace je určena studentům, které láká nezávislost spojená s podnikáním a zajímají se o vznik a rozvoj inovativních organizací. Vedlejší specializace je složena z předmětů zaměřených na rozvoj podnikatelského myšlení, schopnost vést dynamický tým, navrhovat funkční byznys modely, komunikovat s cílovými skupinami a prezentovat před investory. Výuka probíhá ve spolupráci s úspěšnými podnikateli a řadou odborníků z praxe. VS Podnikání – startupy a inovace je úzce napojena na business akcelerátor VŠE xPORT.

Více o VS Podnikání – startupy a inovace najdete tady.

Co na této VS bavilo jejího studenta Davida Makovského?

„Jasné propojení s praxí. Člověk se zde naučí všechno, co potřebuje vědět k tomu, aby založil úspěšný byznys. Ačkoliv jsem si musel většinu těchto informací zjistit sám (kéž by byla vedlejší specializace od prvního ročníku na bakaláři), tak mi VS nabídla mnoho nových znalostí, a hlavně mi pomohla tyto informace utřídit, neboť jsem do té doby dělal spoustu věcí hodně punkově.
Další skvělá věc na VS Podnikání je přístup vyučujících. Je zřejmé, že se o nápady studentů opravdu zajímají, dávají skvělý feedback a snaží se, aby studenti doopravdy uspěli. Kromě toho nabízí propojení s odborníky v daných oborech, ať už formou přednášek, diskusí nebo předání kontaktu. Zisk kontaktů jsem již zmiňoval a je to další skvělá věc.
V neposlední řadě je to práce v týmech na nových projektech, kde si můžu vyzkoušet kooperaci s dalšími studenty, kteří jsou podobně zaměření a mohou tak vznikat úplně nové projekty, které by mě ani nenapadly.“

Celý rozhovor s Davidem najdete tady.

Rozhovor s dalším absolventem VS Podnikání – startupy a inovace Emilem Langerem, zakladatelem agentury Berukroužky na dětské volnočasové aktivity, si můžete přečíst tady.

Lukáš Balík je zakladatel a CEO startupu SpaceFlow a také absolvent VS Podnikání – startupy a inovace. Podívejte se, co o absolvované VS říká.

Absolventka, investor a studenti hovoří o tom, proč je VS Podnikání – startupy a inovace skvělá volba.

Pokud jste z jakéhokoliv důvodu nestihli Virtuální veletrh vedlejších specializací FPH, můžete se na představení VS Podnikání – startupy a inovace podívat nyní.