Dominika Dušková zvítězila se svou diplomovou prací v soutěži ESOP

Komise CVV vyhodnotila jarní nominace do soutěže ESOP. Z nominovaných diplomových prací byla vítězkyní určena:

• 1. místo: Dominika Dušková s prací „Proměny vizuálních identit českých měst“ (vedoucí práce Ing. Vojtěch Kouba, Ph.D. z Katedry arts managementu)

Slavnostní vyhlášení nejlepší diplomové práce proběhne na promoci a výherkyně obdrží mimořádné stipendium.

Dominice k úspěchu blahopřejeme!

Diplomová práce Dominiky Duškové se věnuje tématu participace veřejnosti na projektech nových vizuálních identit českých měst. Cílem je zmapování možností a metod zapojení občanů do projektů, definování přínosů i limitů, které jsou s participací spojené, a diskuse, zda má spolupráce občanů na projektu nového vizuálu vliv na pozitivní přijetí výsledného grafického návrhu ze strany veřejnosti. Prostřednictvím analýzy sekundárních dat, osobních rozhovorů a případových studií jsou popsány jednotlivé přístupy českých měst k participaci a výhody či hrozby, které se zapojením občanů souvisí.

Cílem soutěže ESOP – Excelentní Studentské Odborné Práce – je podpora tvůrčí aktivity studentů formou výběru, ocenění a prezentace vynikajících prací – seminárních, bakalářských a diplomových.