Program MBA Fakulty podnikohospodářské mezi třemi nejlepšími programy východní Evropy dle hodnocení Eduniversal

MBA program FPH VŠE byl stejně jako v předešlých letech oceněn jako třetí nejlepší program ve východní Evropě v rámci prestižního žebříčku Eduniversal Best Masters & MBA’s Ranking 2018. Hodnocení pro rok 2018 bylo vyhlášeno ve čtvrtek 28. června.

Pozice na prvních dvou příčkách si tentokrát vyměnily University of Warsaw, která se letos umístila jako první, a Corvinus University of Budapest, která obsadila druhé místo.

Studium MBA na FPH VŠE je určeno manažerům, kteří se chtějí zdokonalit ve své práci a posunout se na špičkové pozice, ale i zájemcům z jiných oborů, kteří mají zájem rozšířit své vzdělání o manažerské dovednosti a poznatky z oblasti řízení firmy. Program je akreditovaný prestižní evropskou akreditační komisí FIBAA (Foundation for International Business Administration Accreditation). Tato mezinárodní akreditace potvrzuje vysokou kvalitu studia v souladu s přísnými mezinárodními požadavky a staví tak výuku MBA na Fakultě podnikohospodářské na úroveň MBA programů v západní Evropě.

Hodnocení Eduniversal je přitom rozděleno nejen podle geografických oblastí, kterých je celkem devět, ale také tematicky. V kategorii Art Market měl tak možnost utkat se obor Arts management vyučovaný rovněž na Fakultě podnikohospodářské. V silné konkurenci obsadil jedenácté místo a zařadil se tím mezi špičková pracoviště věnující se výuce dvou zdánlivě odlišných, v současném světě však neoddělitelně propojených oblastí – ekonomiky a umění.

Renomovaný žebříček Best Masters každoročně zveřejňuje pořadí nejkvalitnějších magisterských studijních programů z celého světa. Studijní obor Arts management si v žebříčku v letošním roce odbývá svou premiéru, neboť obory se specializací Art Market byly hodnoceny historicky poprvé. Cílem Best Masters je pomoci mladým lidem najít jejich vysněný obor studia, přičemž výsledky se ročně inspiruje více než pět milionů studentů z celého světa.

Hlavními kritérii hodnocení jsou reputace programu, spokojenost studentů s programem a výše platu v prvním zaměstnání po ukončení studia.

Více informací o hodnocení Eduniversal najdete zde.

Více informací o studiu MBA, podmínkách pro přijetí a podání přihlášky naleznete zde.

Více informací o studiu oboru Arts management, naleznete zde.