Program Arts management

 

Co je cílem?

Cílem bakalářského studia programu Arts management je profesní příprava odborníků se zaměřením na management firem, organizací a institucí v sektoru kultury.

 

Pro koho je vhodný?

Tříletý bakalářský program Arts management je vhodný pro studenty se zájmem o kulturní prostředí. Přemýšlíte-li o vlastním podnikání v kultuře nebo o kariéře na manažerských pozicích v kulturních institucích, pak je tento program pro vás.

 

Jste ideální uchazeč?

Máte analytické uvažování, velmi dobře ovládáte anglický jazyk a orientujete se v oblasti kultury.

 

 

Kde se uplatníte?

Jako absolvent se budete moci věnovat manažerským funkcím v oblasti kulturního managementu soukromých, veřejnoprávních, neziskových, státních i mezinárodních organizací a institucí. Budete schopni efektivně řídit podnikatelské subjekty v kultuře, najdete uplatnění v poradenských firmách a ve vedení uměleckých těles, galerií, muzeí i v oblasti památkové péče. Nebo můžete založit vlastní firmu. Mrkněte se, co kde pracují absolventi zde.

 

Jaké předměty vás čekají?

   • všeobecné předměty: filosofie, ekonomie, statistika, informatika, účetnictví, právo, estetika;
   • předměty oborového základu: strategická analýza, management, základy marketingu a marketing umění, základy podnikání, daňový systém, projektový management, personalistika, kvantitativní nástroje pro Arts management;
   • doprofilující odborné předměty: animace kulturního dědictví, sociologie kultury, kulturní turismus a kulturní dědictví, kulturní politika, územní plánování, geografie kultury, komunikace a public relations a podobně.
   • jazykové předměty: první jazyk angličtina, druhý jazyk (včetně případné Angličtiny pro Arts management 4), 9 kreditů buď na volitelné jazyky nebo na jiné volitelné předměty
   • 2 zápočty z tělesné výchovy a sportu: nabídku, z čeho můžete vybírat, najdete zde

 

V prvním semestru vám bude rozvrh vytvořen fakultou, vy si pouze dle svých preferencí zaregistrujete cizí jazyk a tělocvik. Od dalších semestrů si tvoříte rozvrh sami! Můžete tedy mít výuku celý týden, ale třeba taky jenom tři dny, nebo pouze odpoledne.

Na začátku bakalářského studia máte celkem 216 kreditových poukázek ECTS (v tom 36 rezervních). Pro absolvování studijního programu Podniková ekonomika a management máte povinnost získat 180 kreditů ECTS.

 

Vzorový studijní plán

 

Všeobecné předměty

Předměty oborového základu

Doprofilující odborné předměty

 

Chcete získat zahraniční zkušenosti?

V rámci bakalářského studia můžete vyjet na studijní pobyt do zahraničí na jeden semestr.

 

Kde můžete rozšířit své znalosti?

Studenti si mohou své znalosti a dovednosti dále rozvinout v rámci navazujícího magisterského studijního programu Arts management.

Buďte taky Arts! Studujte unikátní kombinaci kultury, ekonomie, managementu a marketingu. Studujte program Arts management na Fakultě podnikohospodářské VŠE v Praze, který patří dle mezinárodního žebříčku Eduniversal Best Masters Ranking k nejlepším na světě.