Program MIM CEMS se v žebříčku Financial Times Masters in Management 2023 umístil na 18. příčce

VŠE v Praze se pyšní jedním z celosvětově nejlepších byznysových oborů. Magisterský program Master in International Management/CEMS, který je v anglickém jazyce vyučován na Fakultě podnikohospodářské, se v každoročně aktualizovaném žebříčku Financial Times Masters in Management 2023 umístil na 18. místě z hodnocených top 100 Masters in Management programů.

První místo žebříčku obsadila HEC Paris, druhé pak putuje do švýcarské univerzity St. Gallen. Na třetí pozici se z loňského sedmého místa posunula London Business School. Dvě z těchto univerzit jsou členy CEMS aliance, stejně jako Vysoká škola ekonomická v Praze.

Celý žebříček je k dispozici zde.


Financial Times vyhodnocuje kvalitu programů na základě celé řady kritérií. Mezi nejdůležitější, které ranking zohledňuje, patří kariérní posun absolventů programu (včetně platových podmínek), diverzita dané školy (poměr žen mezi vyučujícími a studenty nebo podíl mezinárodních studentů), mezinárodní zkušenost a v neposlední řadě doplňující kritéria jako je počet zapsaných studentů, jejich podíl na stážích ve firmách nebo zpětná vazba absolventů. Značný důraz je kladen i na aktuální průměrný plat absolventů.


Toto umístění je především důkazem toho, že pokud studenti hledají kvalitní mezinárodní manažerské vzdělání, které obstojí v kontextu celosvětové konkurence, Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) je pro ně skvělou volbou. Program Master in International Management/CEMS totiž v kvalitě mnohonásobně předčí mnohé na západě, kam míří mnoho talentovaných Čechů a Češek. Studium je v angličtině a jeho povinnou součástí je zahraniční stáž a jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Absolventi programu se tak běžně uplatňují v zahraničních firmách a tři roky po dokončení studia si v průměru vydělají více než 150 000 korun měsíčně.

V listopadu 2022 si program navíc odnesl prestižní ocenění CEMS School of the Year 2022, které se uděluje na základě komplexního průzkumu spokojenosti studentů a hlasování akademických ředitelů škol celé CEMS Aliance.

Klíčové prvky magisterského programu MIM (CEMS)

Čím CEMS skutečně vyniká, jsou vysoká úroveň výuky, kdy je program neustále hodnocen a uzpůsobován požadavkům CEMS aliance, úzká spolupráce s vybranými firemními partnery, mezi které patří např. Hilti, Škoda Auto nebo Plzeňský Prazdroj. Dále je to také výrazný zahraniční přesah, protože studenti programu, který je celý v angličtině, musí povinně absolvovat zahraniční stáž a strávit jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Tu aktuálně tvoří 34 špičkových světových univerzit a téměř 70 firemních partnerů.

Přihlášky do programu

Přihlašování na akademický rok 2024/25 bude otevřeno v listopadu 2023. Přijímací řízení do programu CEMS/Master in Management na VŠE se skládá ze dvou náborů, přičemž vybraní studenti se zúčastní online Assessment centra.

1st Intake: Uzávěrka přihlášek u prvního náboru je 28. 2. 2024.
2nd Intake: Uzávěrka druhého náboru je 30. 4. 2024.

Studenti musí před těmito termíny odevzdat požadované dokumenty.

Program MIM CEMS se v žebříčku Financial Times Masters in Management 2023 umístil na 18. příčce