Úspěch programu aliance CEMS v žebříčku QS Global Master in Management Ranking 2024

Společnost QS již přes 25 let hodnotí nejlepší univerzity světa a i letos publikovala žebříčky navazujících magisterských programů QS Business Masters Ranking 2024 pro oblast managementu. Úspěch zaznamenal prestižní navazující magisterský program aliance CEMS, když z celkových 201 programů obsadil 11. příčku. Celosvětově se tak umístil v top 5,5 % Masters in Management programů a oproti loňskému výsledku si polepšil o 1 příčku.

Program je také vyučován v anglickém jazyce na Fakultě podnikohospodářské a je určen převážně studentům se zájmem o mezinárodní podnikatelské prostředí s mimořádnými studijními výsledky.

QS hodnotí pět základních kritériíemployability (zájem zaměstnavatelů o absolventy), alumni outcomes (úspěšnost absolventů), value for money (návratnost investice vložené do vzdělání), thought leadership (odborná autorita) a diversity (diverzita ve složení studentů a učitelů). V hodnocení kategorie value for money pak program CEMS dosáhl výtečného výsledku, když získal hodnocení 96,8 bodů ze 100, přičemž celosvětový průměr činil 61,7 bodů. Nejnovější oficiální statistiky programu udávají, že 96 % stávajících CEMS absolventů je buď zaměstnaných nebo pokračuje ve studiu, s tím, že 75 % z nich pracuje v nadnárodních společnostech.

Celý žebříček QS je k dispozici zde.

Klíčové prvky magisterského programu MIM (CEMS)

Čím CEMS skutečně vyniká, jsou vysoká úroveň výuky, kdy je program neustále hodnocen a uzpůsobován požadavkům CEMS aliance, úzká spolupráce s vybranými firemními partnery, mezi které patří např. Hilti, Škoda Auto nebo Plzeňský Prazdroj. Dále je to také výrazný zahraniční přesah, protože studenti programu, který je celý v angličtině, musí povinně absolvovat zahraniční stáž a strávit jeden semestr na vybrané zahraniční univerzitě z CEMS aliance. Tu aktuálně tvoří 34 špičkových světových univerzit a více než 70 firemních partnerů.

V listopadu 2022 si program navíc odnesl prestižní ocenění CEMS School of the Year 2022, které se uděluje na základě komplexního průzkumu spokojenosti studentů a hlasování akademických ředitelů škol celé CEMS Aliance.

Přihlášky do programu

Přihlašování na akademický rok 2024/25 bude otevřeno v prosinci 2023. Přijímací řízení do programu CEMS/Master in Management na VŠE se skládá ze dvou náborů, přičemž vybraní studenti se zúčastní online Assessment centra.

1st Intake: Uzávěrka přihlášek u prvního náboru je 28. 2. 2024.
2nd Intake: Uzávěrka druhého náboru je 30. 4. 2024.

Studenti musí před těmito termíny odevzdat požadované dokumenty.