Zúčastněte se soutěže European Ethics Bowl

Zajímáte se o dění okolo sebe? Baví vás etika? Sdílejte svůj pohled na současná etická dilemata a soutěžte proti svým vrstevníkům z celé Evropy.

Studentům VŠE se nabízí jedinečná příležitost zúčastnit se soutěže European Ethics Bowl (EEB), která probíhá pod záštitou Fakulty podnikohospodářské (FPH). Přihlásit se mohou studenti bakalářského, magisterského, doktorského i MBA studia z celé VŠE, ale podmínkou je, že alespoň jeden člen tříčlenného týmu musí být z FPH.

Přihlásit se jako tým

Pokud byste se rádi přihlásili, ale nemáte další členy do týmu, umožňujeme přihlásit se i jednotlivcům, kteří poté budou náhodně přiřazeni do týmu při splnění podmínky 3 členů a alespoň jednoho člena týmu z FPH. Doporučujeme zkusit postavit si tým sami, jelikož nemůžeme zaručit, že budete spárováni.

Přihlásit se jako jednotlivec

Přihlásit se můžete do 20. dubna 2022 23:59 nebo do naplnění kapacity. Maximální kapacita je 15 týmů (45 studentů).

Jak to celé probíhá?
  • Národní kolo: Po registraci soutěží tříčlenné týmy na institucionální úrovni (postupuje jeden tým)
  • Čtvrtfinále: Online soutěž prvních týmů z celé Evropy, 17. května
  • Semifinále: soutěž mezi 9 vítěznými týmy ze čtvrtfinále v Lublani, listopad 2022 (cestovní výlohy hrazeny fakultou)
  • Finále: Tři finalisté proti sobě soutěží v sídle European Investment Bank v Lucemburku, 9.12. 2022 (cestovní výlohy hrazeny fakultou)

V národním kole všechny týmy argumentují řešení krátké případové studie založené na etickém dilematu. Letošní téma je „Standardization of the (business) world„. Celá soutěž probíhá v anglickém jazyce. 21. dubna 2022 bude všem řádně zaregistrovaným týmům zaslána krátká případová studie. Bude se jednat o dilema (nemá správné řešení), proto bude zásadní argumentace. Následně do 28. dubna týmy odevzdají 3-5 minutové video, na kterém zdůvodní své řešení případové studie. Národní kolo soutěže se bude konat online 30. dubna 2022 online. Bližší informace budou týmům zaslány organizátory po přihlášení.

Jak probíhal loňský ročník EEB?

V loňském roce se tým Ratio z VŠE dostal až do finále. Rozhovor s členy týmu o účasti v soutěži a jejich obhajobu ze semifinále najdete zde.

Kdo vás bude hodnotit?

Předseda národní komise: PhDr. David Anthony Procházka, Ph.D., MBA, MSc, FPH VŠE

Členové komise:

• PhDr. Juraj Hvorecký, Ph.D., Filosofický ústav Akademie věd ČR
  • prof. RNDr. Jiří Wiedermann, DrSc., Ústav informatiky Akademie věd ČR
  • Mgr. Robin Kopecký, Přírodovědecká fakulta UK
  • Mgr. Michaela Jirout Košová, Ph.D., Centrum Karla Čapka pro studium hodnot ve vědě a technice
  • PhDr. David Černý, Ph.D., Ústav státu a práva Akademie věd ČR
  • PhDr. Tomáš Hříbek, Ph.D., Filosofický ústav Akademie věd ČR, Akademie výtvarných umění v Praze

Jaké jsou ceny za vítězství v národním kole?

Vítězný tým postupuje do dalšího kola soutěže a zároveň každý člen vítězného týmu získává 3 000 Kč.  Členové týmů, které se umístí na druhém a třetím místě, získají každý 1 000 Kč. Zároveň bude členům těchto týmů děkanem FPH a předsedou komise předán diplom. Ostatní účastníci obdrží certifikát o účasti podepsaný děkanem FPH a předsedou komise. Finanční odměny budou vyplaceny formou stipendia.

Více o soutěži zde.

Zúčastněte se soutěže European Ethics Bowl