Rozhovor s finalisty soutěže The European Ethics Bowl

V letošním roce u nás pod záštitou Fakulty podnikohospodářské poprvé proběhla soutěž The European Ethics Bowl (EEB). EEB je soutěž, v rámci které studentské týmy analyzují a diskutují etické dilema spojené s prací, organizacemi a podnikáním. Letošní téma bylo „Environmental Challenges„.

Velkého úspěchu dosáhl tým studentů FPH „Ratio“, který se probojoval až do finále. Jednotlivým členům týmu – Ester Valkovičové, Kristýně Matouškové a Tomáši Kalabisovi – jsme položili několik otázek, abychom se dozvěděli, jaké to pro ně bylo a proč má podle nich význam zabývat se etikou. Jejich odpovědi si můžete přečíst níže.

Pokud byste rádi nahlédli pod pokličku soutěže a podívali se na obhajobu týmu Ratio ze semifinále, můžete si ji pustit v následujícím videu.

Rozhovor s finalisty soutěže The European Ethics Bowl