Absolvování stáží a další povinnosti (PEM a EK) pro Opatření děkana N1/14 ze dne 10. 09. 2014

K dalším povinnostem patří:

• absolvování výzkumné stáže na zahraniční instituci,
  • podání výzkumného projektu,
  • pro prezenční doktorandy navíc výuka min. 2 vyučovací hodiny (po 45 min) týdně v druhém a třetím ročníku a práce pro katedru (vedení a oponování bakalářských prací, oponování diplomových prací, účast na ověřování znalostí studentů, konzultační hodiny v rozsahu nejméně 2 hodin týdně atd.).

2. ročník

Podání výzkumného projektu. Pokud jej doktorand nezíská, musí podat nový výzkumný projekt ve 3. ročníku. Kvůli zajištění kvality je třeba konzultovat se školitelem. Je třeba být významným řešitelem, mít alespoň 1/3 projektu.

Účast na letní škole či výzkumném pobytu na zahraniční vědecké instituci související s oborem studia. Specifikace podmínek uznání zahraničního pobytu:

• Zahraniční výzkumný pobyt pro splnění podmínek doktorského studia musí trvat minimálně 7 dní. Pokud je kratší, musí se doplnit dalším výzkumným pobytem v zahraničí. Za výzkumný pobyt se nepovažuje účast na konferenci jako taková, ani stáž ve firmě či organizaci, která není zaměřena na akademický výzkum.
  • Cílem je získání výzkumných kompetencí, ať již v oblasti výzkumných metod nebo v tematické oblasti disertační práce, aby se studenti doktorského studia seznámili s tím, jak je akademický výzkum v jejich oboru realizován na prestižních zahraničních pracovištích, zlepšili svou znalost metodologie a navázali kontakty vhodné pro další výzkum.
  • Výzkumný pobyt může mít formu účasti na letní škole pro Ph.D. studenty, pobytu na zahraniční výzkumné instituci nebo účasti na doctoral workshop.
  • Letní škola musí být zaměřena buď na téma disertační práce nebo na metodologii a statistiku. Pak může být plně či částečně hrazená z prostředků VŠE.
  • Finančně podporovány mohou být též stáže na zahraničních univerzitách, zejména v západní Evropě, příp. po vysvětlení kvality hostitelského pracoviště i jinde. Je nutné zdůvodnit, proč je ta která univerzita či výzkumné pracoviště pro dané téma disertační práce vhodná. Může se jednat o univerzity, výzkumné instituty a výzkumná pracoviště, tj. ne o mezinárodní firmy. Má-li byt pobyt uznán jako splnění podmínek studia (tzn. smysluplná stáž, kdy se doktorand učí, jak kvalitně dělat vědecký výzkum), je třeba přesvědčivě doložit výzkumnou kvalitu hostitele, zejména formou jeho seznamu publikací v impaktovaných časopisech.
  • Za zahraniční pobyt lze uznat i aktivní účast na doctoral workshops před prestižními konferencemi, které představují příležitost pro diskusi disertační práce/výzkumu před konferencí.
  • K uznání letní školy je zapotřebí předložit oficiální potvrzení o účasti studijní referentce Ing. Adrianě Válové, Ph.D.
  • Vždy je třeba vypracovat zprávu o přínosu zahraničního výzkumného pobytu. Ta má zahrnovat jak přínos pro studenta, tak termínovaný plán využití získaných poznatků v publikační činnosti, ve vztahu k disertační práci či šíření know-how mezi kolegy a studenty.

3. ročník

Podání a/nebo realizace výzkumného projektu. Nutno podat nový výzkumný projekt, pokud dříve nebyl získán.

4. ročník

Podání a/nebo realizace výzkumného projektu (nebyl-li již dříve realizován).