Absolventka CEMS VŠE Kate Zhuzha se stala 2022 CEMS Junior Alumni of the Year

Absolventka CEMS programu na Fakultě podnikohospodářské z roku 2019 Kate Zhuzha dosáhla úžasného úspěchu, když zvítězila v kategorii Junior Alumni v soutěži CEMS Alumni of the Year 2022. Ta každoročně uděluje absolventům ceny za vynikající přínos při propagaci jedné nebo mnoha hodnot CEMS na základě 5 důležitých parametrů: Global Citizenship, Cultural Diversity, Professional Responsibility, Professional Accountability a Impact on society as a whole.

Následující absolventi CEMS získali nejvyšší počet hlasů v kategoriích soutěže CEMS Alumni of the Year 2022:

Senior category: Johanna Rastad, CEMS Alumni 2005, SSE/ RSM
Mid-Career category: Erna Kindli, CEMS Alumni 2011, CUB/ HEC
Junior category: Kate Zhuzha, CEMS Alumni 2019, VSE/ NOVA

Kate Zhuzha

Během bakalářského studia mezinárodního obchodu na Ekonomické univerzitě v Poznani (Polsko) a studia CEMS MIM na NOVA SBE (Portugalsko) a CEMS programu na VŠE v Praze nabyla Kate profesní zkušenosti například ve společnostech McKinsey & Company, BNP Paribas a Henkel. Po zakončení magisterského studia nastoupila do společnosti Meta, kde pracuje v oddělení Global Operations. Kromě své práce Kate v březnu 2022 spoluzaložila nevládní organizaci Union of Help to Kherson, protože její rodný region Cherson byl po invazi 24. února 2022 obsazen.

Během svých studií a prvních profesních zkušeností byla vždy přístupná a otevřená, na lidi orientovaná vedoucí pracovnice. Její smysl pro komunitu ji proto vyzdvihuje jako jednu z nositelek hodnot CEMS. Od eskalace války na Ukrajině na začátku roku 2022 Kate vybudovala spolu se svým bratrem od základů nevládní organizaci Union of Help to Kherson a získala více než 85 tisíc dolarů od mezinárodního společenství a globálních organizací (mimo jiné včetně Urgent Action Fund for Women’s Human Rights). V Chersonské oblasti tak umožnila aktivity humanitární pomoci, kterou využilo více než 5 000 civilistů v podobě potravin, léků, evakuační podpory a služeb v oblasti duševního zdraví.

>>> Více informací o výhercích můžete nalézt zde.

Absolventka CEMS VŠE Kate Zhuzha se stala 2022 CEMS Junior Alumni of the Year