Arts podcast

Arts podcast vznikl jako projekt studentů magisterského programu Arts management v rámci vedlejšího zaměření Multimédia. Jeho cílem je prezentovat práci těch, kteří pohánějí kulturu zpoza zákulisních zdí. Mezi dosavadními hosty jsou ostřílení matadoři kulturních průmyslů i čerství absolventi či dokonce ještě studenti vysokých škol, kteří vkládají úsilí do originálních a kreativních projektů. Díly vycházejí vždy jednou za dva týdny v pátek ráno, zpravidla v 10:00. Hostem posledního dílu je koordinátor dobrovolníku a referent pro zahraniční vztahy Národního muzea Ivo Graca, předchozí díly představily třeba ředitele divadla Jatka78 Štěpána Kubištu či muzikanta, fundraisera a zároveň vědeckého asistenta Katedry arts managementu Daniela Šubrta.

Podcast nemá určený stálý prostor pro nahrávání, v současné době připravuje rozhovory v pražském studiu Wombat. Moderátorské křeslo po studentovi magisterského programu Bc. Láďu Rudčenkovi přebrali studenti vyšších ročníků bakalářského programu Jakub Vinařický a Jan Dutczák. Zbytek týmu je taktéž ve složení studentů či absolventů bakalářského programu: Postproduční stránku má na starosti Tomáš Kočiš, přípravu sociálních sítí, textaci a marketing podcastu Simona Hertlová a o celkovou produkci a dramaturgii se stará Bc. Kateřina Fialová.

Naladit Arts podcast si můžete na:

Arts podcast