Český studentský tým postoupil do evropského finále soutěže P&G CEO Challenge

Český studentský tým, jehož členem je student Fakulty podnikohospodářské Adam Palivec, zaznamenal úspěch v soutěži  P&G CEO Challenge a umístil se na prvním místě středoevropského kola. Dalšími členy týmu jsou Daniel Dvořáček (Fakulta podnikatelská VUT) a Martin Šimáček (Imperial College London). Studenti porazili dalších 469 jednotlivců přihlášených do soutěže a postoupili do celoevropského finále, které se bude konat 25. a 26. března on-line.

Tým se do soutěže zapojil s projektem, který řeší problematiku recyklace. Studenti totiž zjistili, že spotřebitelům chybí motivace k ekologickému jednání, a to zejména ta dlouhodobá. Navrhli tedy mobilní aplikaci, která využívá gamifikace a systém odměn. Sestavený program poskytuje uživatelům zábavný způsob, jak pomoci životnímu prostředí a jak se co nejsnadněji naučit ekologičtějšímu chování.

Porota složená ze zástupců společnosti P&G vybrala tento projekt jako vítězný, protože byl velmi dobře promyšlený a téměř okamžitě aplikovatelný, a to bez vysokých nákladů na další vývoj. Skvěle také propojoval společnost P&G a spotřebitele. Z hlediska návratnosti vstupních investic má projekt velký potenciál. Hodnotící byli neméně nadšeni také stručným a věcným zpracováním prezentace, která prokázala vynikající týmovou spolupráci a práci s detaily: studenti neopomenuli ani finanční, prodejní a marketingový úhel pohledu. Za úspěch projekt vděčí také efektivnímu využití digitálních nástrojů, které jsou pro budoucí vývoj společnosti P&G zcela zásadní, protože zasahují novou generaci spotřebitelů.