Dvě studie z pera FPH vyšly v Ivey Publishing

Prestižní světové vydavatelství Ivey Publishing publikovalo hned dvě případové studie autorů z Fakulty podnikohospodářské:

• Autosalon Klokočka: Seeking Directions for Growth
    • autoři: Natálie Badie, Ladislav Tyll a Mohit Srivastava
  • Beznoska: Sell Me Your Stocks
    • autoři: Martin Jurek, Mohit Srivastava, Karel Pernica a Jiří Hnilica

Autosalon Klokočka: Seeking Directions for Growth

Studie poskytuje ucelený pohled na trendy a disrupce v automobilovém průmyslu a připravuje studenty na práci s komplexními systémy a na řízení změn u společností působících v tomto odvětví.

Studenti v rámci případové studie vypracují doporučení pro úpravu stávajícího obchodního modelu společnosti Autosalon Klokočka s cílem zajistit udržitelný růst, a to při zohlednění globálních hnacích sil průmyslových změn, specifik místního trhu a situace společnosti.

Případovou studii lze využít v kurzech strategie růstu, řízení změn a inovace obchodních modelů, jakožto i pro kurzy strategického řízení s inovačními moduly. Vzhledem k vnějším změnám, jimiž se zabývá, může pomoci i vyučujícím kurzů zaměřených na dodavatelský řetězec nebo logistiku, které se zabývají rekonfigurací strategií dodavatelského řetězce automobilů.

Studie je dostupná zde.

Beznoska: Sell Me Your Stocks

Studie umožňuje studentům naučit se, jak aplikovat model tří kruhů v rodinném podniku. Pomáhá také identifikovat různé zdroje konfliktů při zohlednění překrývání různých rolí, které členové rodinného podniku zastávají a které definuje právě model tří kruhů.

Studii lze využít v kurzech týkajících se rodinného podnikání, jelikož doporučuje správné struktury řízení rodinného podniku tak, aby bylo možné konflikty zvládat nebo jim předcházet.

Studie je dostupná zde.

Dvě studie z pera FPH vyšly v Ivey Publishing