Erasmus za časů korony: Egor Nefedov a TU Dublin

Semestrální výměnné pobyty pokračují i v akademickém roce 2020/2021. Výměnné pobyty v zimním semestru již začaly a většina studentů je už v zahraničí na prestižních partnerských univerzitách.

Po celém světě jsou platná různá preventivní opatření a na mnohých partnerských univerzitách probíhá výuka alespoň částečně online. Řada studentů musela zahájit svůj výjezd povinnou karanténou. To však neznamená, že výměnný pobyt není přínosný nebo že si ho studenti nemohou užít. Právě naopak! Jak komentuje svůj výměnný pobyt v době pandemie student FPH Egor Nefedov, který je na Technological University Dublin, se můžete podívat níže.

„V Dublinu jsem už déle než měsíc a každý den si uvědomuji, že jsem se nikdy necítil tak šťastným, jako tady. Nejvíc si užívám komunity studentů z celého světa, do které jsem se dostal, neustále potkávám nové lidi, kteří mají velice zajímavé a odlišné názory na všechno kolem, divím se tomu, jak odlišné jsou kultury. Mám velikou radost, že jsem se rozhodl vyjet navzdory všem omezením a jsem velice vděčný, že jsem takovou skvělou možnost dostal.

Co se týče samotné školy, tady je všechno v pořádku. Nejsem úplně spokojený s jejími organizačními schopnostmi a tím, jak dlouho trvá vyřizování všech administrativních záležitostí. Ale předměty jsou skvělé a nejvíc se mi líbí to, že skoro všichni profesoři jsou lidé z praxe a přednášení je pro ně většinou koníčkem. Myslím si, že je tento pobyt pro mě velice užitečný.

Samozřejmě, ve značné míře nás tady ovlivňují omezení spojená s covidem, nesmíme vyjíždět mimo město Dublin, restaurace a hospody jsou uzavřené a ani nesmíme mít oslavy doma. I přesto je to tady moc skvělé a máme spoustu možností cestovat po okolí Dublinu, což děláme moc aktivně.“

[říjen 2020]

Přečtěte si příběhy dalších studentů v seriálu Erasmus za časů korony, který pro vás připravuje Odděleni zahraničních styků (OZS).

Příspěvky, postřehy a fotky od studentů na výměnném pobytu OZS pravidelně zařazuje také na jejich Instagram vse_studyabroad a Facebook VSE Study Abroadtak je nezapomeňte sledovat!

A pokud vás zajímá, jak Covid-19 ovlivnil výměnné pobyty v minulém semestru, podívejte se na příspěvky studentů z LS 2020.