Fantastický úspěch týmu mužů FPH 7. ročníku volejbalové ligy VŠE

Týmu mužů FPH, po vítězstvích v prvních dvou ročnících volejbalové ligy VŠE, se v letošním 7. ročníku podařilo opět zvítězit. Základem úspěchu bylo výrazné vedení po podzimním kole a následné úspěšné zápasy v jarní části, kdy tým své vítězství plně potvrdil.

Na vítězném úspěchu mají zásluhu i studenti prvního ročníku fakulty, kteří tým posílili hned v začátku studia a přispěli ke zkvalitnění sportovní oblasti vysokoškolské soutěže. V letošním ročníku týmy fakulty mezinárodních vztahů a národohospodářské fakulty se začaly potýkat s nedostatkem hráčů z důvodů ukončení studií a zdravotních potíží. Za podpory fakult realizují hráči týmů prezentační akce pro nově nastupující studenty propagující možnost účasti na reprezentaci fakulty v soutěži.

Týmům všech fakult je nutno poděkovat za aktivní účast ve VL VŠE a popřát do následujícího ročníku, aby se podařilo na některých fakultách doplnit hráčské kádry a mohlo být navázáno na úspěšné předcházející ročníky.

J. Boštička, CTVS VŠE, výsledky 7. ročníku naleznete zde

Za tým mužů FPH – Jakub Průdek

Tento akademický rok nebyl doprovázen pouze snahou udržet vládu alespoň trochu demokratickou nebo strachem z nahlášení další bomby ve škole, když se ženete „perfektně připraveni“ na zkoušku. Tento rok se naší fakultě podařilo ukončit tříleté kralování fakulty financí a účetnictví ve volejbalové lize VŠE. Team FPH v tomto akademickém roce doplnila nová krev z bakalářského oboru a díky tomu nejenže zmizel problém sestavení úderné šestice, ale mužstvu se podařilo uskutečnit dlouhodobý sen zlatého umístění.

Do zimního semestru nastoupil team se značným zápalem a odhodláním, díky čemuž se rychle synchronizoval a mohl se pustit do získávání potřebných bodů. Vítěznou řadu se nepodařilo zastavit ani fakultě financí a účetnictví, která proti nám jako jediná vybojovala alespoň jeden set. Věřili jsme, že nás již nic nemůže ohrozit a úspěch zimního semestru jsme řádně oslavili, přičemž vidina finanční podpory od fakulty se stala motorem naší zábavy.

Nicméně letní semestr si pro nás přichystal nemilé překvapení ve formě zranění kapitána, který svými vynikajícími nahrávkami a podáním umí podržet team i v nejtěžších situacích. V důsledku této neblahé události jsme utrpěli porážku 1:2 od fakult financí a účetnictví a mezinárodních vztahů. Národohospodářská fakulta byla pro tento semestr diskvalifikována pro nedostatečnou účast a kontumační zápasy s ní byly z výsledného hodnocení vyřazeny. Díky tomu jsme v letním semestru zvítězili pouze proti fakultě informatiky a statistiky. Nicméně vynikající výsledek ze zimního semestru byl v součtu dostačující a s konečným skóre 15. bodů podnikohospodářská fakulta vyhrála 7. ročník volejbalové ligy na VŠE.

Každému z členů teamu v rámci slavnostního předávání cen pogratuloval sám pan děkan FPH a i tím nám dal najevo, že náš pokřik po vítězném balónu „Novýýý“ je stále tou správnou volbou. Pan profesor zdůraznil, jak moc má kolektivní sporty rád a přislíbil podporu volejbalové ligy na VŠE i v následujících letech. Osobně pouze doufám, že až se nám znovu poštěstí ukořistit pro naši fakultu zlato, podaří se mi dorazit na udílení cen před jeho zahájením.

Závěrem bych rád pouze ve stručnosti poděkoval všem účastníkům, organizátorům, rozhodčím, fotografům, kameramanům a fanouškům, kteří se volejbalové ligy účastní. Velmi si vážíme Vaší podpory. Současně děkuji všem spoluhráčům za jejich píli a odhodlání, které nás k prvnímu místu přivedli. Zdaleka největší dík však patří našemu kapitánovi a čerstvému inženýrovi Matěji Martinákovi. Mates, udělal jsi toho pro team a celý volejbal na VŠE hodně a já jen doufám, že budeme schopní naše výhry zopakovat i bez tebe.