FPH Success: Study Hub – doučování online

Znepokojovalo je uzavírání školy a podobná situace u tradičních mimoškolských institucí věnujících se doučování, a tak založili Study Hub, platformu na online doučování. Řeč je o skupině mladých lidí v čele s Patrikem Kruntorádem, naším studentem programu Podniková ekonomika a management.

Co je hlavní myšlenkou Study Hub a jak tento nápad vznikl?

Nápad vznikl z osobní potřeby, když jsem na podzim hledal doučování španělštiny a z mnoha důvodů to nebyl úplně lehký úkol. Proto mě napadla myšlenka online doučovací platformy s možností najít lektora a domluvit si doučování naprosto odkudkoli a kdykoli. Chceme zjednodušit život často vytíženým studentům, aby nemuseli nikam dojíždět a složitě hledat místo, kde doučování bude probíhat. Jde nám o jednoduché a rychlé předání informací typu jeden na jednoho, kde si člověk z Aše najde kvalifikovaného učitele z Ostravy, klidně již na další den. Důraz klademe na rychlost objednání doučování, takže si student může lekci koupit stejně rychle jako oblečení na e-shopu.

Kdo vše se na Study Hubu kromě Tebe podílí?

Kromě mě je v našem týmu Štěpán, Jiří a Jakub. Všichni se momentálně podílíme na celkovém vývoji společně. Jirka zajišťuje celou technickou část. Jakub se stará o vzdělávání a povinnosti kolem lektorů, protože sám má s doučováním několikaleté zkušenosti, a Štěpán se stará o procesy zajišťující chod společnosti.

zprava: Patrik Kruntorád, Jakub Podrábský, Jiří Brychta, Štěpán Calta

Co vše obnášelo uvést nápad do praxe?

Poměrně hodně věcí. Klíčové bylo najít schopného člověka, který by nám byl schopný téměř zadarmo vyvinout celý systém a šel do celého projektu s námi. Avšak momentální verze webu je stále pouze prototyp. Poté nebylo jednoduché najít kvalitní lektory a vymyslet pro ně jednoduchý informační systém. Následně také bylo potřeba zajistit všechny právní a účetní věci, kterých také nebylo zrovna málo.

Jak vás napadlo přihlásit se do soutěže Startup VŠE?

Docela náhodou, na Facebooku na mě vyskočil příspěvek asi 3 dny před deadlinem, tak jsme si řekli, že to zkusíme a vyplatilo se to.

Co pro vás druhé místo v soutěži znamená?

Obsazení druhého místa pro nás znamenalo peněžní výhru (10 000 Kč). Hlavně to pro nás ale znamenalo, že jsme zaujali porotu, získali kontakty a následně získali investora, což pro nás bylo naprosto klíčové.

K čemu využijete investici, kterou jste získali od investora díky soutěži Startup VŠE?

Investici využijeme na vytvoření nové platformy, která bude splňovat všechny naše představy. Dále tyto peníze využijeme na získání velkého objemu kvalitních lektorů a společně s tím nových zákazníků.

Co bylo při rozjezdu Study Hub nejtěžší a co Tě na tom naopak bavilo?

V nejtěžší fázi se zrovna nacházíme a zároveň mě i ostatní nejvíc baví, jelikož na ní pracujeme společně každý den a děláme velké pokroky. Díky zmíněné investici vyvíjíme novou platformu tak, aby byla maximálně intuitivní pro lektory i studenty.

Jak vybíráte lektory? Nebo se na Study Hub jako lektor může zaregistrovat kdokoli?

První vlnu lektorů jsme brali především z řad našich známých a doporučených lidí. Teď se zaměřujeme na nový systém náborů, který chceme co nejvíce automatizovat. Přihlásit se může kdokoliv, ale stále chceme pouze kvalitní lektory. Kandidáti následně procházejí přijímacím řízením, kde otestujeme jejich vědomosti a schopnost doučovat. Celý proces je zakončen publikací úspěšných uchazečů na webu. Lektorům následně poskytujeme aktivní podporu při doučování a doplňující materiály k výuce. Takže pokud by měl někdo ze čtenářů zájem stát se lektorem, stačí nám napsat na lektoři@studyhub.cz

Jaké máte na Study Hub ohlasy? Kolik má Study Hub uživatelů?

Ohlasy jsou velmi pozitivní, jak z našeho okolí, tak od několika spokojených zákazníků. Uživatelů máme zatím pouze pár desítek, ale momentálně nám jde hlavně o to, připravit se pořádně na září a na začátek školního roku, kdy lidé nejvíce shání doučování.

Jakou roli v tom všem hraje to, že studuješ Podnikovou ekonomiku a management? Pomohli Ti nějak znalosti získané během studia?

Já osobně mám živnostenský list již od roku 2017, takže si nejsem úplně jistý, zda mi školní znalosti vyloženě pomohly v podnikání. Řekl bych, že spíše znalosti z praxe mi pomohly teď již k úspěšnému absolvování studia. Každopádně nebýt toho, že studuji na VŠE, tak bychom se asi v životě nedostali takto snadno k oslovení investora.

Proč ses vlastně rozhodl studovat právě na FPH Podnikovou ekonomiku a management?

Já jsem vždycky chtěl podnikat nebo se zkrátka věnovat něčemu svému, proto mě tento obor na VŠE zaujal. Musím říct, že jsem ale dlouho váhal, jestli vůbec chci jít na ekonomickou školu, protože jsem se obával matematiky.

Co plánujete se Study Hub do budoucna? Máš i nějaké další plány?

Jak jsem již říkal, tak do září tohoto roku plánujeme vyvinout novou platformu. Následně je náš cíl stát se jedničkou na česko-slovenském trhu s doučováním a poté expandovat dál. Aktuálně je pro mě Study Hub prioritou, ale samozřejmě mám do budoucna i další plány a nápady.

Další zajímavosti, novinky a užitečné informace od nás z fakulty najdete i na našem Facebooku a Instagramu. A videa na Youtube 😊.

FPH Success: Study Hub – doučování online