FPH Success: Tereza Navrátilová, naše SuperStar

Dnes bychom vám rádi představili Terku Navrátilovou, která u nás na fakultě studuje program Arts management, ale hlavně i krásně zpívá, což jste mohli ocenit i během jejího vystoupení v SuperStar 2020, kde Terezka postoupila dál.

Jak jste se dostala ke zpěvu?

Od základní školy jsem trávila téměř veškerý svůj volný čas na základní umělecké škole, kde jsem, mimo jiné, byla členkou dětského pěveckého sboru a později jsem se zapsala i na sólový klasický zpěv. To mi bylo asi okolo osmi let, rané začátky bych tedy datovala sem. 🙂

V SuperStar jste říkala, že Vám to ze začátku nešlo, co Vás motivovalo pokračovat?

Ano, skutečně nešlo – to vám potvrdí každý, kdo mě dostatečně dlouho zná. Já jsem ale uvnitř cítila, že to prostě nemůže být všechno – že zpěv, který jsem ze sebe dostávala v té době, prostě nemůže být vše, co dokážu, a tak jsem nepřestala a dál tlačila na zavřené dveře, i přesto, že většina mého okolí mým snahám nebyla úplně nakloněna. 🙂 Řekla bych tedy, že motivací pokračovat v té době byla má intuice, díky které jsem věřila, že to dokážu lépe, že ze sebe dostanu víc, jen to musím najít a dostat na povrch. Taky teda velké přání – opravdu moc jsem si přála umět zpívat.

Vystupujete někde?

V současné době si ke studiu přivydělávám jako vokalistka v kapele Janka Ledeckého. Nárazově hostuji na koncertech či jiných akcích – letos v létě mě například čeká hostování na koncertu filmových melodií s orchestrem a smíšeným pěveckým sborem a na podzim budu hostem na šansonových koncertech mého kamaráda z Pražské konzervatoře. Moc se na to těším. Nejvíce se teď však snažím zaměřit na autorskou tvorbu s několika skvělými muzikanty z Ježkovy konzervatoře. Úspěšně rozjet „něco vlastního“ je momentálně můj největší cíl.

Co Vás přivedlo na myšlenku přihlásit se do SuperStar?

Delší dobu jsem cítila taková znamení, že bych to měla zkusit. Následovala jsem tedy zase svou intuici. Ačkoli mě vědomí různých negativ, které s komerční soutěží tohoto typu bývají často spojována, docela odrazovalo, přesto jsem našla pozitiva, která mi za to stála – mezi nimi především velká zkušenost, která je mi opravdu cenná a v neposlední řadě pozornost veřejnosti, kterou soutěž každému účastníkovi nabízí a která mu ve výsledku může velmi pomoci.

Byla jste před porotou hodně nervózní?

Haha, jasně, že byla. 🙂 Ale člověk se tím nesmí nechat pohltit. Je dobré nervozitu vnímat, umí být prospěšná, ale je potřeba si držet odstup, neztotožnit se s ní – pak vás ovládá a nakonec může negativně ovlivnit celý výkon a to je hrozná škoda. Něco o tom vím. 🙂

Proč jste se rozhodla pro studium Arts managementu?

Hledala jsem kompromis mezi čistě uměleckým a čistě neuměleckým oborem, dá-li se to tak říct. Věděla jsem, že se chci aktivně věnovat hudbě a snažit se v ní realizovat, zároveň jsem ale chtěla zůstat nohama na zemi a myslet na „zadní vrátka“. Arts management na mě působil tak, že se od umění úplně neodkloním, jen se jím budu zabývat „z druhé strany“. Představa být zpěvačkou a zároveň sama sobě manažerem se mi nezdála od věci. 🙂

Co Vám studium přineslo?

Nutí mě přemýšlet nad pozadím uměleckých aktivit a kultury celkově, nad jejich zákulisím, jejich realizací. Občas mi dochází věci, nad kterými bych přirozeně nepřemýšlela, nebo přemýšlela pozdě. Snažím se díky tomu být takový „organizovaný umělec“, což zní vlastně dost nereálně… 🙂 Ale je to výzva, zkoušet v sobě živit dva tak odlišné světy.

Čeho byste ve zpěvu ráda dosáhla? Jaké jsou Vaše plány?

Momentálně je mým největším cílem realizovat se jako zpěvačka s vlastní kapelou a autorskými věcmi, jak jsem již zmiňovala. Také bych si přála v budoucnu být součástí kvalitního muzikálového díla. Především si přeji dělat hudbu a dělat ji stále se svým přesvědčením, upřímností, vášní a láskou – věřím, že je to něco, co mohu lidem předat a být tak prospěšná.

Děkuji za rozhovor a držím Vám palce v SuperStar!

Pokud vás zajímají další novinky a zajímavosti z naší fakulty, přidejte se k nám na Facebooku a Instagramu!