Katedra logistiky zahájila spolupráci se dvěma světově uznávanými odborníky

V rámci běžícího projektu č. CK01000032 Smart city logistika v kontextu e-commerce a plánů udržitelné městské mobility, kterou financuje Technologická agentura ČR, se Katedře logistiky Fakulty podnikohospodářské VŠE podařilo získat ke spolupráci jako členku výzkumného týmu celosvětově uznávanou profesorku Laeticii Dablanc. Laeticia Dablanc je ředitelkou výzkumu na Univerzitě Gustava Eiffela (dříve známé pod názvem IFSTTAR – Institut français des sciences et technologies des transports, de l’aménagement et des réseaux) a členkou MetroFreight, Centra excelence VREF pro oblast výzkumu v city logistice. Profesorka vede Chair Logistics City skupinu v Marne la Vallee a jako manažerka je odpovědná za Young Initiative of the World Conference of Transport Research Society.

Od března 2021 je navíc novým členem (vědeckým pracovníkem) katedry Günter Prockl z centra digitalizace na Copenhagen Business School v Dánsku, který se dlouhodobě věnuje problematice mezinárodní nákladní přepravy, aplikačním oblastem digitalizace v globální logistice, ale také udržitelnosti v supply chain managementu a tématům jako autonomní řízení dopravních prostředků nebo ekonomická a sociální hlediska a souvislosti tématu tzv. rurální logistiky.