Manažerské shrnutí Optimalizace distribuce polyolefinů ve společnosti Unipetrol RPA – třetí fáze projektu smluvního výzkumu

V rámci třetí etapy projektu byly analyzovány relevantní obchodních operace v souvislosti s jejich dopadem na podnikový na logisticko-přepravní potenciál, úzká místa a příležitosti u dodacích podmínek při jejich aplikaci v kupních smlouvách a vytvořen model dynamické simulace pro daný podnikový produkt (polyolefiny) při jeho distribuci k zákazníkům. Ve vzájemně provázaných souvislostech a kauzalitách byly analyzovány s ohledem na využití ze strany manažerské praxe (relevantními odděleními zadavatele – Unipetrol RPA, s.r.o.) smluvní vztahy, jež určují vztahy mezi zadavatelem, jeho logistickými poskytovateli a zákazníky. Cílem studie bylo navrhnutí možného nastavení optimální dynamiky vztahů mezi jednotlivými složkami organizace a vnějším prostředím (zákazníci, poskytovatelé služeb) pozitivně ovlivňující výkonnost zadavatele v mezinárodních obchodních operacích (v rámci zaměření studie exportní činnost v souvislosti s komplementárními službami mezinárodního obchodu). Byl vytvořen dynamický model pro distribuci polyolefinů při akcentaci právních a obchodně provozních hledisek. Z pohledu klasifikace dat byla užita primární (podniková) kvantitativní a kvalitativní data. Z důvodu platné a účinné dohody o mlčenlivosti neobsahuje toto manažerské shrnutí, ani výzkumná zpráva k třetí fázi studie detailní (konkrétní) výsledky zjištění ani návrhy na konkrétní opatření či postupy, vztahující se na informace a materiály získané v rámci zpracovávání projektu, stejně tak jako na dosažené výzkumné výstupy a výsledky.

Cílová skupina stakeholderů: manažer nákupu, manažer logistiky, manažer přepravy, obchodní manažer ve výrobním podniku

Citace: Kolář, P., Novák, R., Jirsák, P., & Šebesta, M. (2020). Optimalizace distribuce polyolefinů ve společnosti Unipetrol RPA – třetí fáze projektu smluvního vyzkumu.