Nová vedlejší specializace ESG

Rádi bychom vám představili novou vedlejší specializaci ESG. Cílem této vedlejší specializace je poskytnout studentům komplexní vhled do problematiky udržitelnosti skrze koncept ESG. Studenti si budou moci v rámci volitelných předmětů vybrat užší zaměření na jednotlivé oblasti v rámci environmentální (E) a společenské udržitelnosti (S) nebo celkové udržitelné správy společností (G).

Studenti získají nejen přehled o aktuálních trendech v oblasti udržitelnosti, ale osvojí si také dovednosti spojené např. s výpočtem uhlíkové stopy nebo sepsáním nefinančního reportu, který budou součástí povinně zveřejňovaných výkazů každé společnosti. Zároveň budou studenti schopni chápat celkové provázání jednotlivých ESG témat na celkovou strategii firmy, její finanční výkonnost a tvorbu hodnoty pro veškeré její stakeholdery.

Vedlejší specializaci je nabízena primárně v anglickém jazyce. Některé volitelné předměty budou nabízeny i českém jazyce. To se bude týkat především předmětů, které z povahy věci (např. pracovněprávní vztahy, legislativní požadavky) v sobě zahrnují lokální kontext.

Registrace a zápisy do vedlejší specializace probíhají v InSIS (Moje studium – Portál studenta – Registrace/Zápisy na VS) a pro zápis nejsou stanoveny žádné podmínky. VS je poprvé studentům nabízena v zimním semestru 2023/2024.

Více o nové VS zde.