Nový díl podcastu Ze života FPH s Danielem Erbenem

Prázdniny jsou za námi a my se vracíme s novým dílem podcastu Ze života FPH. Tentokrát uslyšíte příběh studenta bakalářského programu Podniková ekonomika a management Fakulty podnikohospodářské Daniela Erbena, který povypráví o své cestě k založení vlastní značky cideru Demokrat.

Daniel je student, podnikatel, ale i zaměstnanec. Během covidu trávil hodně času doma v Pardubicích a jednou si při online výuce všimnul nesklizených jablek na zahradě. Právě v tento moment se zrodil jeho nápad začít vyrábět cider. Napsal tehdy v rámci jednoho ze studovaných předmětů semestrální práci, kde podrobně rozpracoval svůj business model. Vypadalo to, že by to mohlo fungovat i v reálném životě, a nejen na papíře, tak se do toho Daniel vrhl. Trvalo půl roku, než sám vyrobil vzorek cideru, který se později dal do výroby. Musel si přečíst hodně knížek a návodů, ale díky jeho vytrvalosti a úsilí teď můžeme popíjet tento skvělý nápoj. Název Demokrat dostal cider jako připomínku 17. listopadu, kdy se zrodily první lahve.

Vyzpovídali jsme Daniela o tom, kam jeho značka směřuje, jaké má plány do budoucna a zda se máme těšit i na nové příchutě cideru. Dozvíte se o článku ve Forbes, který o Danielovi vyšel letos v dubnu, nebo o podpoře studentského projektu SFS, kde právě jeho cider figuroval jako welcome drink, a samozřejmě mnoho dalšího.

Aby toho nebylo málo, Daniel stihl vyjet v ZS22 na Erasmus do Švýcarska. V podcastu nám sdělil své pocity ohledně této zkušenosti a zda už od začátku toužil vyjet na studijní pobyt do zahraničí. Náš host je skvělým příkladem toho, že podnikání, práce i studium se dají skloubit dohromady i s delším pobytem v cizině.

Užijte si první díl nové sezony našeho podcastu ve všech podcastových aplikacích:

Nový díl podcastu Ze života FPH s Danielem Erbenem