Nový díl podcastu Ze života FPH s Norbertem Zadákem

V dnešní epizodě jsme vyzpovídali Norberta Zadáka, studenta bakalářského programu Arts management na FPH a jednoho ze zakladatelů a tvůrců myšlenky festivalu REPETE FEST.

Norbert nám přiblížil:

• co stojí za organizací takové akce,
  • kdo všechno se na projektu podílí,
  • kolik úsilí za tím vším je,
  • jaké to je být studentem a zároveň mít zodpovědnost za vlastní projekt a financovat ho
  • a jestli celoroční práce ve finále stojí za to.

REPETE FEST vznikl již během prvního ročníku studia Artsu, kdy se i většina z organizátorů potkala. Na seznamovacím kurzu, hned na začátku semestru, proběhla exkurze právě na Zámek Rožmitál pod Třemšínem. Zámecké prostory i jejich okolí se moc nevyužívaly a lokace potřebovala rozsáhlou rekonstrukci. Právě tehdy se zrodil nápad spojit příjemné s užitečným, multižánrovým festivalem podpořit rekonstrukci zámku a přinést do něj opět trochu života. Čerstvě vzniklá skupinka přátel si sedla natolik, že se rozhodla tuto myšlenku zrealizovat. Došlo k založení spolku Oddspot a přípravy mohly začít.

První ročník se uskutečnil v srpnu 2021 a sklidil úspěch. Tento “rodinný” festival, jak ho sám Norbert nazývá, má potenciál spojovat stejně smýšlející lidi, lokální návštěvníky s Pražáky a podporovat začínající umělce v jejich tvorbě. Letos si mohli návštěvníci užít již třetí ročník REPETE FESTu, jehož program trval 2 dny a přinesl koncerty, divadlo, diskuze, výstavy a mnoho dalšího.

My jsme měli to štěstí REPETE FEST letos navštívit. Celková atmosféra byla moc přátelská a bylo cítit, že ho pořádají kamarádi a lidé, kteří to dělají srdcem. Každopádně občas může být spolupráce na takovém projektu se svými přáteli náročná, i o tom se nám během jedné ze svých odpovědí Norbert zmínil. Samozřejmě zazní některé praktické informace pro ty z vás, kteří přemýšlí o organizování akce podobného stylu.

Norbert se nám svěřil i s plány do budoucna a už teď vám můžeme prozradit, že datum 4. ročníku REPETE FESTu je 26. – 28. 7. 2024. Takže si ho poznamenejte do diáře, ať o nic nepřijdete. My už se těšíme, až dáme REPETE!

Užijte si poslech našeho podcastu ve všech podcastových aplikacích:

Nový díl podcastu Ze života FPH s Norbertem Zadákem