Ohlédnutí za CEMS Block Seminar 2022 s Hilti

Pro nové studenty magisterského programu CEMS/Master in International Management začal akademický rok 2022/2023 již 5. září, a to tzv. celotýdenním blokovým seminářem, který je povinnou součástí CEMS kurikula. Letos na něm spolu s VŠE spolupracoval dlouholetý firemní partner Hilti. Ten pro celkem 33 CEMS studentů z 10 partnerských univerzit připravil atraktivní téma spojené s udržitelností “Way to sustainability – define the strategy for our future car fleet“.

Celý seminář mentorsky zastřešil doc. Ing. Ladislav Tyll, MBA, Ph.D., akademický ředitel magisterského programu CEMS na Fakultě podnikohospodářské, Ivan Balogh, asistent na katedře strategie, Raul Garcia-Rodrigues, ředitel v Oddělení rizik z Deloitte, Karel Kotoun, Strategy & Consulting Lead z Accenture, a za Hilti se účastnili Jan Radil, generální ředitel a Head of Eastern Europe, Santiago Angrehs, CFO pro Sub-Region Eastern Europe, Judita Bihellerová, HR Director, Ivana Botošová, HR Manager, Juraj Magál, Project Manager, Mario Denemark, Area Sales Manager a Jan Verner, Head of Solution Selling.

Program

V rámci programu se studenti zaměřili na korporátní metodiku výpočtu emisí CO2, vyhodnocování skutečného dopadu projektu na životní prostředí, schopnosti vypočítat celkovou analýzu nákladů a přínosů e-vozidel pro firmu, klasifikaci dopadu různých skupin stakeholderů ve firmě, provedení analýzy stakeholderů včetně jejich řízení, analýzu stávající situace a navržení nového řešení a zároveň identifikaci rizika a potenciálních slabin tohoto řešení.

První den proběhla návštěva kanceláří Hilti za Prahou věnovaná úvodu do korporátních hodnot, insightu a vydefinování problému, aby si studenti prohloubili znalosti potřebné k řešení projektu a mohli tak dosáhnout co nejlepších výstupů, aniž by utrpěla celá jeho proveditelnost.

Po návratu z Hilti už studenti navštěvovali jednotlivé přednášky a pracovali v týmech, než přišel závěrečný den nabitý prezentacemi před komisí.

Závěrečné prezentace a vyhlášení vítězů

Poslední den byl věnován prezentacím 6 studentských týmů, které tak ukázaly výsledky své týdenní práce. Porota se zástupci z FPH a Hilti rozhodla o dvou vítězných týmech ve složení – Team #2: Alban Gagnaux, Perrine Fitoussi, Julia Roedel, Nils Breuer, Jane Freiha a Mathieu Bonnet; Team #4: Miriam Kastner, Niels Hörber, Lina Trujillo, Noémi Lehoczky, Pavle Stamenic a Jan Budinský.

Celý Block Seminar 2022 byl zakončen večeří v restauraci hotelu Grandium, kde byly zároveň oceněny oba vítězné týmy.

Zástupci programu CEMS by tímto rádi poděkovali společnosti Hilti i všem zúčastněným za jejich přispění k úspěšnému semináři.

V případě zájmu si můžete prohlédnout fotogalerii.

Přijímací řízení do programu CEMS/Master in Management Programme na VŠE se skládá ze dvou náborů.
1st Intake: Uzávěrka přihlášek u prvního náboru je 28. 2. 2023.
2nd Intake: Uzávěrka druhého náboru je 30. 4. 2023, přičemž vybraní studenti se zúčastní online assessment centra.

Studenti musí před těmito termíny odevzdat požadované dokumenty.

Ohlédnutí za CEMS Block Seminar 2022 s Hilti