Ohlédnutí za Úvodem do studia pro prváky

V úterý 12. září 2023 vstoupilo na půdu VŠE přes 600 nových studentů prvních ročníků bakalářských programů Fakulty podnikohospodářské. Čekal je totiž první povinný předmět Úvod do studia.

Předmět je koncipován tak, aby studentům pomohl s přechodem ze střední na vysokou školu. Cílem je představit fakultu a význam studovaného programu, vysvětlit logiku studia na fakultě, představit klíčové studijní příležitosti a podpořit studenty k tvorbě vlastní studijní cesty. Program je rozložen do dvou dnů.

Studenty bakalářského programu Podniková ekonomika a management přivítal děkan FPH profesor Jiří Hnilica. Poté o svých zkušenostech promluvili studenti a absolventi FPH Matěj Pokorný, spoluzakladatel Dressibly, Kristýna Schönová, Business Development Director v Euro-Agency, Marie Soukupová, junior Purchaser – Meat & Frozen ready meal v Kauflandu, Tomáš Balej, CEE Digital & Technology Innovation Leader v Nestlé Česko, a Lucie Mařanová, studentka doktorského studia na Katedře managementu FPH. Závěrem proběhla panelová diskuze, při níž padlo množství zajímavých dotazů. O tom, jak to u nás chodí z hlediska studijních povinností a možností, pohovořila proděkanka pro pedagogiku dr. Hana Lorencová. S možnostmi studia v zahraničí poté seznámili prváky zástupkyně z řad Oddělení zahraničních styků (OZS).

Studenti prvních ročníků bakalářského programu Arts management začali den přednáškou s docentem Patočkou, který je vedoucím Katedry arts managementu a dalšími členy katedry, se kterými se studenti během studia setkají, dr. Šmídem, dr. Hanzlíkem a dr. Kubašem. Nechybělo ani představení Spolku studentů arts managementu. Ani studenti Arts managementu nepřišli o pozdravení panem děkanem, informace od proděkanky dr. Lorencové a zástupkyň OZS.

Studentům prvních ročníků byli celou dobu k dispozici studenti starších ročníků, kteří s nimi prošli školu, zorganizovali seznamovací aktivitu ve studijní skupině, neformální večerní program, pomohli jim při řešení různých problémů spojených s nástupem na vysokou školu.

Středeční program se poté nesl v duchu dvou workshopů pod vedením vyučujících z fakulty.

Celý program letos poprvé obohatili i dva z našich firemních partnerů, a to společnosti Nestlé a Kaufland. Studenti tak měli jedinečnou příležitost popovídat si se zástupci společností, vyzkoušet si svou krátkodobou paměť v soutěži a k tomu si dát i něco dobrého z jejich portfolia.

Děkujeme firemním partnerům i všem zúčastněným za přivítání našich prváků. A studentům přejeme úspěšný start na FPH.

Ohlédnutí za Úvodem do studia pro prváky