Prof. Matthias Sutter představí svou novou knihu „Behavioral economics for leaders“ /21.3. od 9:15/

Prof. Matthias Sutter, přední ekonom ze světově uznávaného německého Institutu Maxe Plancka, představí svou novou knihu „Behavioral economics for leaders“ v úterý 21. března v 9:15 v místnosti RB212.

Jeho kniha je o výzkumu a překvapujících závěrech behaviorální ekonomie, které by měl znát každý lídr a které mají vliv na spravedlnost, týmovou práci a produktivitu. Vysvětluje, jak lidé reagují na pobídky (peněžní nebo nepeněžní povahy) a jak to ovlivňuje spolupráci nebo soupeření v pracovním týmu. Prof. Sutter shrnuje nový a klasický behaviorální vědecký výzkum, který je každodenně aplikován v byznys světě.

Prof. Matthias Sutter

Prof. Matthias Sutter

Matthias Sutter je od srpna 2017 ředitelem Institutu Maxe Plancka pro výzkum kolektivních statků. Na částečný úvazek působí také jako profesor experimentální ekonomie na univerzitách v Kolíně nad Rýnem a Innsbrucku. Doktorát z ekonomie (1999) získal na univerzitě v Innsbrucku, kde také dokončil habilitaci (2002). Jeho výzkum se zaměřuje na experimentální analýzu týmového rozhodování, trhy s důvěryhodným zbožím a vývoj ekonomického rozhodování s věkem. Své práce publikoval ve všech pěti nejlepších ekonomických časopisech (QJE, AER, JPE, ECMA, REStud) a také v Science, Nature Communications, PNAS, Management Science a dalších špičkových časopisech.  Za svou práci získal několik ocenění. Píše také populárně naučné knihy.