První student programu DBA úspěšně obhájil dizertační práci

Na konci února obhájil dizertační práci na téma “Effective Test Infrastructure Design in the Context of Autonomous Driving” Nils Katzorke z Německa a stal se tak historicky prvním absolventem programu Doctor of Business Administration (DBA) na Fakultě podnikohospodářské. FPH tento program otevřela v roce 2020.

Gratulujeme k získání titulu “DBA”.

Nils Katzorke

Projekt Manager
Research & Development, Mercedez Benz AG

Zabývá se systémy autonomního řízení a pracuje na návrhu s tím související efektivní testovací infrastruktury.

Víte, jak se vyvíjí nové auto? Jak se testují nové funkce, jako je autonomní řízení nebo asistent řízení? Nils Katzorke, jako první student DBA, obhájil svoji dizertační práci, ve které vytvořil manažerský model infrastruktury pro testování nových automobilů a jejich funkcí.

———-

Cílem Nilsovi dizertační práce bylo navrhnout manažerský koncept, který by zajistil potřebný rozvoj a efektivní provoz infrastruktury potřebné k testování autonomních vozidel. Hlavním výstupem jeho tříletého výzkumu je proces umožňující včasný vývoj a přípravu testovací infrastruktury (fyzické i virtuální prvky) tak, aby byla včas připravena pro testování autonomních vozidel v různých stupních autonomnosti.

Nedílnou součástí jeho výzkumu bylo zodpovědět si následující otázky:

• jak souvisí pokrok ve vývoji autonomních vozidel a vývoj testovací infrastruktury,
  • jaké jsou faktory úspěchu při vývoji a budování testovací infrastruktury,
  • jak lze efektivně zjišťovat a reagovat na poptávku
  • a zda je výhodné centralizovat data o používání testovací infrastruktury.

Dokladem Nilsovi perfektní práce je i několik článku v prestižních manažerských a technických časopisech. A v neposlední řadě i několik patentů, které dnes Nils vlastní.