S organizací Spolu dětem pomáhá FPH mládeži z dětských domovů

Fakulta podnikohospodářská je už šestým rokem hrdým partnerem projektu Tréninky dospělosti, za kterým stojí organizace Spolu dětem.

Co jsou to Tréninky dospělosti?

Jedná se o vzdělávací projekt, jehož cílem je posílení praktických dovedností mladých lidí v ústavní výchově a jejich osobní rozvoj. Struktura projektu je vytvořena tak, aby si mladí lidé po odchodu z dětského domova byli schopni najít a udržet zaměstnání, a získali praktické dovednosti potřebné k uplatnění na trhu práce i v běžném životě.

Tematický je projekt zaměřen na několik oblastí:

• zaměstnání – jak si najít a udržet práci;
  • finance – jak hospodařit s penězi;
  • bydlení – jak si najít bydlení;
  • vztahy – jak vycházet se svým okolím.

Spojovací téma celého programu je komunikace.

Součástí jsou i exkurze a návštěvy zařízení, se kterými mladí lidé po odchodu z dětského domova budou nebo mohou přicházet do styku, např. banka, úřad práce, nízkoprahové ubytovací zařízení aj.

Více o organizaci Spolu dětem zjistíte zde.

Fakulta podnikohospodářská se jako partner projektu na Tréninzích dospělosti aktivně podílí. Jak vám napoví fotogalerie.

S organizací Spolu dětem pomáhá FPH mládeži z dětských domovů