Studenti Honors Academia se zúčastnili konference ve Vietnamu

V pondělí ráno se z návštěvy vietnamské univerzity Ton Duc Thang v Ho Či Minově městě (dříve Saigon) vrátili studenti programu Honors Academia a zástupci Fakulty podnikohospodářské. V rámci rozvíjející se spolupráce s fakultou se všichni zúčastnili konference s názvem The 5th International Conference on Finance and Economics ICFE 2018 (20.-22.9.2018).

Patnáct studentů programu Honors Academia vystoupilo se svým příspěvkem ve studentské sekci konference a také se setkali s místními studenty, kteří by měli přijet studovat na VŠE.

Mimo oficiální program konference absolvovali dvě exkurze do místních firem. První z nich vyrábí textilní výrobky pro řadu celosvětově známých značek konfekčního oblečení. Druhá pak byla 5. největší banka Vietnamu s dynamickým rozvojem zejména internetového bankovnictví. Velmi zajímavé a přínosné bylo nejen nahlédnutí do výrobních prostor či kanceláří, ale také diskuse se zástupci daných společností, které studentům umožnily lépe pochopit podobnosti i rozdíly v podmínkách a vlivech na fungování a rozhodování managementu.

Fotky z konference (zdroj: web TDTU)