Studenti Honors Academia zahájili zimní semestr exkurzí v Istanbulu

Povinnou součástí studia programu Honors Academia je exkurze na 3-5 dní. Letos po dlouhé pandemické pauze 16 studentů tohoto programu navštívilo Istanbul a podívalo se nejen pod pokličku infrastruktury téměř 14 milionového města, ale i na jeden z největších trhů Turecka.

Celá exkurze trvala i s cestou 5 dní a o studenty bylo postaráno nejen, co se týče ubytování a programu, ale dostali i možnost poznat místní kulturu z různých úhlů pohledu. V rámci exkurze navštívili společnost Metrostav Ankara, která je dceřinou společností Metrostavu a která v současnosti rozšiřuje hromadnou dopravu o podzemní lanovku. Prošli si také jednu z textilních oblastí, která se zaměřuje na prodej hotového oblečení retailerům.

Na exkurzi studenty doprovodil personální ředitel Metrostavu Ladislav Profota a měli možnost setkat se například i s hlavním stavbyvedoucím tureckých projektů za Metrostav Markem Gasparovičem, s generálním konzulem České republiky v Istanbulu Jiřím Čisteckým či s podnikatelem Özcanem Korem, který má pracovní a podnikatelské zkušenosti z celého světa (Českou republiku nevyjímaje).

Bohatý program a plné nasazení studenty zmohlo v letadle cestou zpět do Prahy, ale jak řekla jedna z účastnic: „Pokud by se dalo exkurze zúčastnit každoročně, jistě by se celá skupina přihlásila znovu.“ 😀

Program Honors Academia, který vznikl v ČR v roce 2007, je zaměřen na rozvoj studentů, kteří projevují aktivní zájem o své další vzdělávání. Jedná se o nadstandardní vzdělávací a tréninkový program pro talentované studenty posledního ročníku bakalářského studia a studentů magisterského programu jakékoli vysoké školy. Honors Academia je výběrový program – maximálně naráz studuje 100 studentů. Více informací zde.

Studenti Honors Academia zahájili zimní semestr exkurzí v Istanbulu